Idén a második negyedévben a 19–29 évesek 58 százalékának volt megtakarítása, és csak 20 százaléka nyilatkozott úgy, hogy egyáltalán nem tesz félre – közölte a K&H-csoport a felmérése alapján, hozzátéve, hogy az 58 százalék a valaha mért legmagasabb érték.
Az adatok alapján a 26–29 éves korosztályban többen vannak, akik nem gyűjtenek, mint a 19–25 évesek között: 31, illetve 14 százalékuk.
Korábban a legtöbben a hónap végén – esetlegesen – megmaradó forintjaikat tették el későbbre, most 35 százalékuk már hónap elején elkülöníti a megtakarításra szánt összeget.
A fiatalok nagy része, 49 százaléka lakásra spórol, ám azok aránya is nőtt, akik utazni szeretnének. Az általános tartalék gyűjtése is fontos célja a minden harmadik 19–29 évesnek.
A K&H ifjúsági indexéből az is kiderült, hogy a tavalyi átlagos 649 ezer forint megtakarítás 2021-re tovább nőtt: 736 ezerre. Viszont csak 36 százalékuk tudna legalább fél évig megélni a félretett pénzéből, ez az arány a korábbi években magasabb volt – közölték.
A csoport 2010-ben indította útjára a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőt: a program célja, hogy a magyarországi általános és középiskolások pénzügyi, gazdálkodási ismereteit gyarapítsa. Az elmúlt 10 évben a vetélkedőn közel 800 település és több mint 1700 iskola csapata vett részt, megközelítőleg 55 ezer diák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.