Egyre több turisztikai értelemben vett álomország és -sziget várja ismét a turistákat, ami jól látható az utazási irodák egyre gazdagabb egzotikus kínálatából is.
Elsőként a Maldív- és a Seychelle-szigetekre történő beutazás feltételeit szabályozták olyan átlátható és fix módon, ahogyan azt már mind több ország teszi – legutóbb például Mauritius, amely októberben valóban kinyitott.
Bár tesztelési kötelezettséggel, de a beoltottaknak szabad az út, a többieknek viszont továbbra sem ajánlott az aprócska szigetállamba utazni, ahol az oltatlanokra két teszt között karanténkötelezettség vár.
A luxusutak határait pénzügyi értelemben is nehéz meghúzni, hiszen az egy-kétmillió forintos részvételi díj egyáltalán nem ritka a távoli úti célok között. A költségeket a repülőjegy, a különleges és korlátozott számban elérhető programok, valamint a csúcsminőségű körülmények és kiszolgálás dobja meg. Egy luxusutazásokat is szervező iroda vezetője a VG-nek elmondta, hogy
egy üdülés szakmai körökben az utasonként hat-hétmillió forintos ártól számít valóban minden tekintetben luxusnak.
Aki ennyit szán pihenésre, jellemzően egy-két hétre vonul el, de akkor valóban magányra vágyik, vagy arra, hogy csak a saját családjával, baráti körével legyen. Éppen ezért népszerűek az e szempontból ideális maldív-szigeteki nyaralóhelyek, ahol különálló villákban lehet pihenni.
A luxuskörülmények és -kiszolgálás komornyikot, csúcsgasztronómiát, privát használatú repülőgépet, hajót és egyéni kívánságokra szabott programokat jelent.
A magánrepülőgép bérlése elsősorban az európai vagy Európához közeli országokba jellemző. Távolabbra még a milliárdosok számára is borsos ára miatt kevésbé, hiszen például egy karib-szigeteki kiruccanás legalább 70-80 millió forintba kerül, és ez még csak az útiköltség. Európában sem olcsó a magánrepülés, de megesik, hogy egy tehetős ügyfél kiruccan például Rómába vacsorázni, vagy egy rövidke vakációra valamelyik metropolisz luxusszállodájába.
Dubaj hatcsillagosnak mondott luxusszállodái és a perzsa-öbölbeli mesterséges szigetvilág is a legtehetősebb vendégekre épült,
de – mint a szakember fogalmazott – azok a legdrágább helyek, amelyekre a legkevesebben juthatnak el, és amelyek a legcsendesebb, leginkább természetközeli élményt nyújtják.
Az afrikai luxusutazások kihagyhatatlan része a szafari, de ezen belül sem mindegy, hogy hol. Ugandában például a gorillák közé évente csak adott számú turista mehet be, és az elefántcsordák közelében sem verhet mindenki sátrat. E programokra bejutni nemcsak szerencse, hanem pénz kérdése is, a luxus egyik fő ismérve, hogy az emberek nagy többsége számára elérhetetlen és megfizethetetlen – fogalmaz a különleges utazások szervezője.
A járvány miatti korlátozások és a beutazási tilalmak miatt sok kedvelt ország lekerült a gazdagok utazási térképéről, egyelőre se Francia Polinézia, se Bali nem jöhet szóba, és Thaiföld is csak korlátozottan.
Az utóbbiak nem elérhetetlenek a tömegturizmus kategóriájában sem, de rendelkeznek azokkal a különleges és intim elhelyezést és programokat biztosító vendégfogadási lehetőségekkel, amilyenekre a legtöbbet költő turisták vágynak.
A kevesek számára elérhető helyszínek nagyon kedveltek azoknak a gazdagoknak a körében, akik szűk pihenőidejüket aktív turizmussal szeretik tölteni. A szakember a modernizálódó Szaúd-Arábiát tartja a következő időszak egyik különleges, új turisztikai attrakciójának.
A luxusutazások piacán külön kategória a hajós kínálat, amely a kisvárosnyi vendégre, több ezer utasra méretezett óriás tengerjárók mellett a privát társaságokat kiszolgáló, kisebb járműveket is felöleli. Az egzotikus, jellemzően karib-szigeteki hajóutak árazása még a tömegpiacon is több millió forintnál kezdődik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.