A belföldi vendégek száma több mint hét és félszeresére, a vendégéjszakáké csaknem öt és félszeresére növekedett az előző év azonos hónapjához képest idén áprilisban, amikor a külföldi vendégek száma több mint tizenkétszeresére, a vendégéjszakáké közel kilenc és félszeresére emelkedett – jelentette a KSH.
Mint arra a jelentés kitér, a kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken) eltöltött éjszakák száma elsősorban a járványügyi korlátozások miatti alacsony bázis következtében nőtt többszörösére az előző évihez mérten.
A Covid–19-járvány kitörése előtti, 2019. áprilisi értéktől a belföldi vendégéjszakák száma 20, a külföldieké 35 százalékkal maradt el.
A kereskedelmi szálláshelyeken idén áprilisban összesen 384 ezer belföldi vendég szállt meg, és 844 ezer vendégéjszakát töltött el, ennek 76 százalékát szállodákban, ahol így hétszeresére nőtt a forgalom. A panziókban és a közösségi szálláshelyeken a forgalom 2,4-, illetve 2,9-szeresére nőtt a tavaly áprilisihoz képest.
A legnépszerűbb turisztikai régió a a belföldiek körében a Balaton és a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ahol a vendégéjszakák 22, illetve 17 százalékát regisztrálták.
A szálláshelyekre érkezett 313 ezer külföldi vendég összesen 822 ezer vendégéjszakát töltött el. A vendégéjszakák 84 százalékát szállodában töltötték, ez több mint tizenegyszeres bővülés 2021 áprilisához mérten. A legnépszerűbb turisztikai régió a Budapest–Közép-Duna-vidék volt, ott a külföldivendég-éjszakák 64 százalékát regisztrálták.
Áprilisban az összes bruttó árbevétel folyó áron közel nyolcszorosára, 38 milliárd forintra növekedett.
Széchenyi-pihenőkártyával a kereskedelmi szálláshelyeken több mint tizenkét és félszer annyit, összességében 2,2 milliárd forintot fizettek a kártyatulajdonosok.
Az év első harmadában a kereskedelmi szálláshelyeken négy és félszeresével több, összesen 5,1 millió vendégéjszakát regisztráltak. A belföldi vendégek három és félszeresével, a külföldiek hat és félszeresével több (2,7 millió, illetve 2,4 millió) vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron több mint öt és félszeresével nőtt, és 116 milliárd forintot tett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.