Az állásinterjú folyamatának két fontos célja van: az egyik, hogy segítse a munkáltatót annak eldöntésében, hogy a jelölt alkalmas-e arra a munkára, másrészt segít eldönteni, hogy a pályázó értékei és céljai összhangban vannak-e a vállalatéval. Egyébként ez a jelölt szempontjából is lényeges, mert ha azt látja, hogy alapvető különbségek vannak a vágyott hely és a személyes értékei között, akkor nem biztos, hogy az a munka örömöt és elégedettséget fog jelenteni.
Az interjúkon vannak bizonyos körök, amelyeket meg kell futnia a jelöltnek, jó, ha tudja, milyen témákban kell flottul, felkészülten válaszolnia. Ahogy korábbi cikkünkben is már írtuk, a nyugodt, magabiztos fellépést díjazzák a munkáltatók, a tépelődő, szétszórt, akadékoskodó kommunikáció nem nyerő stratégia. A szakértők nem győzik hangsúlyozni, felkészülten menjünk az interjúra, nézzünk utána alaposan a cégnek, és gondoljuk át előre, többször a válaszainkat a következő kérdésekre, amelye az Idaho Egyetem tett közzé.
Személyes képességek
A munkaadók által fontosnak tartott kérdések:
Találkozhat olyan kérdésekkel is, amelyek a problémamegoldó képességeit, a kreativitását, munkastílusát firtatják. Nincsen olyan munkavállaló, akinek ne lennének gyengeségei, nem kell félni attól, hogy bevalljuk. Mindig az őszinte válasz a legcélravezetőbb, mert ha másként adja el magát, mint amilyen, az idővel ki fog derülni, és kellemetlen következményei lehetnek.
Nyilván nem fogják az összes kérdést feltenni, de minél komolyabb, felelősségteljesebb pozícióról van szó, annál intenzívebb az ismerkedés, a jelölt feltérképezése. Ezek esetében már nagyon fontos a cégnek, hogy valóban azt a pályázót vegye fel, akire szüksége van, aki a legtöbb hozzáadott értéket nyújtja, akire számíthat, akivel hosszabb távú együttműködést tud kialakítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.