Bár Orbán Viktor miniszterelnök ígéretet tett, hogy amennyiben a magyar médiatörvény az uniós alapelvekbe ütközik, változtatni fog rajta, a támadások nem csitulnak az új jogszabály ellen.
Múlt hét pénteken jelentős európai értelmiségiek egy csoportja nyílt levelet hozott nyilvánosságra, mely az EU saját határain belül, a 2004 óta tagállam Magyarországon felszámolták a liberális demokráciát. Az aláírók között olyan jelentő személyiségek is találhatóak, mint Göncz Árpád, Vaclav Havel, a lengyel történész Adam Michnik vagy a Stasi-arcívum igazgatója, Marianne Birthler. A Human Rights Watch szintén ellenzi a törvényt, szerintük ugyanis a médiatörvény aggasztó trendbe illeszkedik, melynek folyamán a hatalmi ágak közti falakat fokozatosan aláássák.
Ugyanakkor az Unió berendezkedéséből adódóan nem könnyű feladat gyors döntést hozni a törvény ügyében. A Bizottság egyrészt vizsgálatokat kezdeményezhet arra hivatkozva, hogy a magyar médiatörvény uniós törvényekbe ütközik, másrészt eljárást indíthat, olyan indokkal, hogy a jogszabály az EU Alapszabályának 7. paragrafusába ütközik. Az Unió audiovizuális törvényei viszont meglehetősen szűkszavúak és csak néhány specifikus esetben használhatóak, így nehéz lesz bizonyítani, hogy a magyar törvény ellentmond nekik. A 7. paragrafusba való ütközést pedig csak az Európai Tanács mondhatja ki, mégpedig négyötödös többséggel, ám mivel a tagállamok vezetői közt jelenleg többségben vannak a konzervatívok, ez a fejlemény igen valószínűtlen.
Mindkét vizsgálat azonban csak azután indulhat meg, hogy a hivatalos fordítás megszületik Brüsszelben, a magyar fordítást ugyanis Brüsszel nem fogadta el arra hivatkozva, hogy abból hiányzik néhány fontos paragrafus.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.