A szaktárca szerint ennek annak, hogy a gazdák inkább megtartják földjüket, az oka, hogy jól sikerült a földek mentesítése, a gazdák egy része viszont azt mondja: a bonyolult procedúrával nem járnak jól.
A több mint háromszáz érintett devecseri gazdából harmincan igényeltek földcserét, és alig százan jelezték, hogy eladnák az államnak földjeiket, de úgy tűnik, közülük is sokan visszalépnek majd. A minisztériumban azt mondják, ennek elsősorban a váratlanul gyors és jól sikerült mentesítés az oka, aminek nyomán a tavaszi vetések már zöldülnek, látszik, hogy a talaj használható a további művelésre, és úgy tűnik, vonzóvá váltak az energiaültetvények is.
Az érintetttek szerint azonban nem a föld jó minősége, hanem a bonyolult procedúra és alacsony ajánlati ár miatt lépnek vissza sokan. Az egyik gazda a Hajnal-tájnak azt mondta, úgy tudja, valamikor júniusban mérik majd fel területeket és határozzák meg a mostani állapotok szerint a föld értékét, az iszapömlés előtti és a mostani, nyomott vételár közti különbséget pedig „valamilyen” alapból, valamikor később fizetnék ki. A gazda azt mondja, korábban olyan állami ajánlat érkezett, amennyiért már tíz éve el tudták volna adni a földeket, ilyen feltételek mellett pedig a legtöbben inkább megtartják azokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.