A brüsszeli döntés az első jel arra, hogy Kínának hasonló szintre nőhetnek a kereskedelmi feszültségei az EU-val, mint az Egyesült Államokkal - olvasható a pekingi kereskedelmi minisztérium honlapján közzétett állásfoglalásban. Korábban az USA 3,92-12,83 százalékos vámmal sújtotta az egyik legnagyobb kínai papírgyár, az Asia Pulp & Paper és egy másik gyártó papírexportját. Mint mi is beszámoltunk róla, Peking a múlt héten acélipari dömpingellenes eljárás indított, az USA ellen.
Peking azután jelentette be a burgonyaliszt-vizsgálatot, hogy a kínai papírexporttal szembeni uniós fellépés bejelentették az EU Hivatalos Lapjában is. A kínai válaszlépés, az európai burgonyaliszt ügyében elrendelt vizsgálat a minisztérium bejelentése szerint egy évig, 2011. április 18-ig tart.
A protekcionizmus rossz üzenetének minősítette a tárca szóvivője, Yao Jian az uniós fellépést a fényezett papírexporttal szemben, amely a diszkrimináció újabb megnyilvánulása a kínai termékek irányában.
A kínai fényezett papírexportnál az uniós fellépést az európai mínőségi papír 25 százalékát előállító cégek szövetsége kérte. Yao Jian a hivatalos uniós bejelentés hatására egyúttal azt indítványozta, hogy tárgyalások útján rendezzék nézeteltéréseiket a felek, mert fontos kereskedelmi partnert jelentenek egymás számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.