A válság miatt csökkenő profitok nyomán a jövedelmi egyenleg is lényegesen javult a korábbi évekhez képest, bár a 2009-esnél már valamivel nagyobb ezen a soron a hiány. Az első két negyedben 1350 millió euró áramlott ki ezen a soron. Az EU-források nagyjából annyival javították az egyenlegünket a negyedév alatt, amennyi a többlet volt, ennek durván fele-fele volt a folyó és a tőketranszfer. A külső többlet kialakulására korábban is számítottak szakértők, hiszen a másik oldalról ez azt jelenti, hogy a magyar gazdaság törleszti a külső adósságállományát. Ez abból a szempontból jó hír, hogy az ország fokozott pénzügyi sérülékenysége valamelyest mérséklődik. Ám később , a belső kereslet élénkülésével eltűnhet a többlet, de a korábbi, óriási mértékű hiány kialakulására a következő években nem kell számítani. Ezt a külső források beszűkülése és megdrágulása sem teszi számunkra lehetővé.
Eközben megérkeztek az első reálgazdasági adatok az idei második fél évről is. Már júliusban megtört a korábban élénk külső kereslet, s ez az idei leggyengébb külkereskedelmi számokat eredményezte. A kivitelben tavaly november óta a leglassabb, 12,7 százalékos bővülést mutatta ki a KSH, miközben az import az előző hónappal megegyező, 14,5 százalékos ütemben növekedett. BD
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.