A szervezet a napokban juttatta el ezzel kapcsolatos beadványát az Alkotmánybírósághoz.
Az MKOE fő kifogása az, hogy a szeptember 1-jén hatályba lépő jogszabály megítélésük szerint olyan jövedelmet von adó alá, amelyet a magánszemély valójában nem is kap meg.
Bár igaz, hogy az új kötelezettség csak az adóalap megemelésében érezteti hatását, ez azonban tényleges adófizetéshez is vezethet azzal, hogy a kereset nagyobb része kerül a magasabb szja-kulcs alá.
A törvény szerint a családi pótlékot az arra jogosult magánszemélynél, valamint a vele együtt élő házastársánál vagy élettársánál kell figyelembe venni 50-50 százalékos megosztás mellett. Utóbbi „másodlagos jogosultak” – vagyis a házas- és élettárs – azonban valójában nem részesülnek a juttatásban, így ebben az esetben egy át nem vett jövedelmet adóztat meg az állam – vélik az MKOE-nál.
Holott egyrészt a meg nem szerzett jövedelem adóztatása ellentétes az Alkotmánnyal, másrészt – egy 2006-os Legfelsőbb Bírósági ítélet szerint – az adózó által megszerzett jövedelem kizárólag magánál a jövedelmet megszerző adózónál vehető figyelembe – mutat rá Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.