A szakértők szerint ennek hatására az ázsiai alapok tőkéje 70 százalékkal nőhet a következő két évben, amivel felülmúlják az e téren 50 százalékosra várt globális növekedési mutatót.
"Ázsia és különösen Szingapúr határozottan hasznot húz Európa ostoba szabályozási terveiből" - kommentálta a hírt Lionel Martellini, a francia EDHEC kockázati és tőkemenedzsment kutatóközpont igazgatója.
Látványosan felerősödött Európában a fedezeti alapok felügyeleti szándéka azt követően, hogy francia és német politikusok a pénzügyi válság kirobbantásával vádolták meg azokat. A G20 országcsoport ugyancsak szeretné elérni a fedezeti alapok fokozott felügyeletét. Az EU-val való együttműködése e téren lehetetlenné teszi azt, hogy nem EU-alapokat kínáljanak az európai befektetőknek. London máris tiltakozik a javasolt uniós szabályok ellen.
Elemzők szerint Ázsiába vonzza a fedezeti alapokat a globális növekedésben felértékelődő kínai szerepvállalás, valamint az ázsiai valuták mind nagyobb jelentősége is a globális kereskedelemben.
Az ázsiai mandátummal rendelkező fedezeti alapok vagyona 105 milliárd dollár, azaz 7 százaléka volt 2009 végén az ilyen - 1500 milliárd dolláros -globális vagyonnak. Ez 2012 végére 182 milliárd dollárra nőhet, miközben globálisan 2250 milliárd dollár lesz a fedezeti tőkevagyon - jósolja az Eurekahedge.
A Deutsche Bank fedezeti alap szektorról márciusban készült felmérése szerint a befektetők 45 százaléka készül növelni kihelyezéseit az ázsiai alapokba, tavaly ez a mutató 18 százalék volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.