A felmérésből az is kiderül, hogy a diplomával rendelkezőket még mindig jobban megfizetik mint azokat, akiknek nincs felsőoktatási oklevele. A cégvezetők döntését elsősorban a pénzügyi, gazdasági helyzet befolyásolja, mégis, idén többen vannak azok a cégek, melyek pozitívabban látják a jövőt. Tavaly 23, míg idén 34 százalékuk gondolják nyereségesebbnek az előttük álló éveket. Átlagos kilátásokkal a vállalatok 55 százaléka számol, rossz évet pedig 10 százalékuk vár - ismertette a közlemény.
A kutatást kitöltő több mint 200 szervezet 21 százaléka szubjektív módon dönt a bérekről, 55 százalékuk minden munkavállalóra egységes szabályozást alkalmaz, míg 24 százalékuk munkaköri szintek alapján határozza meg a béreket - írja a munkajog.hu.
Az általános irányelveket használó vállalatok 20 százaléka nem tervez jövőre változást a fizetésekben, 80 százalékuk viszont emelni kívánja a dolgozók juttatásait, átlagosan 3,3 százalékkal, ami kevesebb a tavaly tervezett 4 százaléknál.
A felsővezetőknek, középvezetőknek például 4,2 százalékkal, a diplomásoknak 3,9 százalékkal nőhet a fizetése, míg egy szakmunkás 3,7 százalékos, egy segéd-betanított munkás pedig 2,7 százalékos pluszra számíthat.
Világgazdaság Online - T. D.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.