A szociális államtitkár fontosnak tartotta az adományok Áfa-tartalmának néhány napon belül várható eltörlését. Soltész Miklós kijelentette: 2012-től állítják vissza a GYES-t három évre. Szerinte ez a döntés reális és tartható. Sőt, a költségvetésre is kedvezően hat majd ez a megoldás, mert míg egy gyermek bölcsődei elhelyezése évente egymillió forintjába kerül az államnak, addig a GYES egy évben 350 ezer forint körül mozog.
Az államtitkár úgy vélte, ha az édesanya otthon maradhat a gyermekével három éves korig, az mind érzelmileg, mind más szempontból óriási segítség a gyermek fejlődése szempontjából. Hozzátette: szeretnék elérni, hogy a családpolitika egésze kiszámítható legyen, és fontosnak mondta, hogy ennek jelentőségét az ellenzék pártjai is megértsék. Példaként említette Franciaországot, ahol nézete szerint azért haladja meg a gyermeklétszám-növekedés az európai átlagot, mert kiszámítható a családpolitikájuk. És mindegy, hogy ki kerül kormányra, megtartják a családpolitikának azon elemeit, amelyek a kiszámíthatóságot jelentik.
Az elmúlt nyolc évben Soltész Miklós szerint a családpolitikát összekeverték a szociálpolitikával, segélyezési politikával. A rendszer ráadásul nem ösztönzött sem a gyermekvállalásra, sem a gyermekek felnevelésére. Ezen a helyzeten próbál változtatni már bejelentett intézkedéseivel az új kormány.
Két év alatt alakulna át a magyar személyi jövedelemadó (szja) rendszere egykulcsos, családi jellegű adóvá. Az utóbbi napokban kormányzati megszólalók világossá tették: e folyamat részeként szűnik meg az év elejével bevezetett szuperbruttósítás, s bővül az szja családi elemekkel. Ez utóbbi – az eddigi jelzések szerint – azt takarja, hogy a gyermekek eltartásával és nevelésével kapcsolatos költségeket le lehet majd vonni a személyi jövedelemadó alapjából. További részletek, és a jelenlegi juttatások összefoglalása itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.