Magyarország és az Oroszországi Föderáció között tavaly decemberben lépett hatályba az a megállapodás, amelynek lényege a másik fél területén biztosított kölcsönös egészségügyi ellátás elősegítése. Jelenleg csak a sürgősségi ellátás térítésmentes egymás állampolgárai számára, ugyanakkor az egyre bővülő turista- és egészségturista-forgalom ennél szélesebb körben is indokolttá tehet ezt.
Magyarország szempontjából fontos az Oroszország felé irányuló gyógyszerexport is. A magyar gyógyszeripar mindinkább a külpiacokból él, és a szektor két meghatározó szereplője, az Egis és a Richter termékeinek legfontosabb desztinációja is az orosz. A Richter gyógyszergyártásból származó árbevételének több mint egyharmadát az orosz értékesítés adja, az Egis árbevételének több mint negyede származik Oroszországból, ahol több készítményük is piacvezető.
A Richternek ezen túl saját gyártó és kiszerelő üzeme van Jegorjevszkben, amelynek a további bővítését tervezi a társaság. Erre szükség is van, mert a Pharma-2020 elnevezésű hosszú távú orosz állami program szerint a hazai gyártók piaci részesedését kellene növelni, ezzel együtt értelemszerűen a külföldiekét csökkenteni szándékoznak. Az orosz kormányfő február elején írta alá az import kiváltásáról szóló rendeletet.
Vlagyimir Putyin budapesti látogatása idején egy kétoldalú egészségügyi egyezményt is tető alá hoztak a felek. Ezért utazott Magyarországra az orosz küldöttség tagjaként Veronyika Szkvorcova egészségügyi miniszter is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.