value="http://www.youtube.com/v/gFU-Wp1oOAc&hl=hu&fs=1">
name="allowFullScreen" value="true">
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always"
allowfullscreen="true" width="350" height="344">
Bár a részletek kapcsán mindenki csak találgat, lapunknak sokan úgy fogalmaztak: gondot okozhat, hogy a jelenlegi kormányzati tárgyalók „nem beszélik az IMF nyelvét”.
Néhányan arra számítottak, hogy a jegybank az események hatására megemeli az alapkamat mértékét, ám erre végül nem került sor, az irányadó ráta 5,25 százalék maradt. Hosszabb távon azonban szigorításra kényszerülhet az MNB. A bizonytalanság a forintárfolyamon és a kamatterhen keresztül tetemes kiadásokat róhat a büdzsére, így a szakemberek többsége biztosra veszi, előbb-utóbb megszületik az egyezség az IMF-fel és az EU-val.
A várakozásoknak megfelelően kemény hatása volt a piacon az ügynek. Tíz forintot drágult az euró a múlt hét óta, a közös uniós fizetőeszköz egységára 291 forint fölé emelkedett. Az esésben szerepet játszott az is, hogy pénteken a nemzetközi piacokon elromlott a hangulat. A részvénypiacokon is okozott némi pánikot a tárgyalások megszakadása, a budapesti parkett több mint 4 százalékos mínuszban nyitott, később viszont csitult az ijedség: 2-3 százalékos mínuszban stabilizálódott a BUX, s végül 21 843,4 ponton, 2,9 százalékos eséssel zárt. Van olyan vélemény, hogy további konfliktust szító lépések jöhetnek a kormánytól az őszi önkormányzati választások közeledtével. Ennek azonban nagy ára lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.