Emlékeztetett arra, hogy a kormány stratégiai partnere az AmCham, ez az egyetlen civil szervezet, amelynek ilyen megállapodása van a kabinettel. Szerinte ugyanakkor jelenleg a befektetők elbizonytalanodtak Magyarországgal kapcsolatban, az újrabefektetési szándékuk kérdéses, sőt, egyes szektorokban tőkekivonás történik. Ez azért ad okot aggodalomra, mert az ország gazdasági helyzetét tekintve a külföldi tőke (FDI) növelése célszerű lenne mind mennyiségi, mind hatékonysági oldalról.
A jelenlegi globális válságból való kiút irányát jelzi, hogy a kutatás-fejlesztési munkahelyek felépülése megindult, s ezek itt is létrejöhetnének. Havas István szerint további lehetőség még, hogy Magyarországon sokkal jobban kellene érvényesíteni a külföldi tőke multiplikátor hatását is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.