"Itt az ideje, hogy Európa bebizonyítsa: képes szembeszállni a hitelminősítő ügynökségekkel" - hangoztatta Westerwelle. "A piacoknak szerte Európában alig adnak időt a lélegzetvételre, mielőtt az ügynökségek döntései bizonytalanságba taszítják őket" - tette hozzá. Westerwelle hangsúlyozta, hogy az uniós paktumoknak időt kell adni arra, hogy bizonyítsák hatékonyságukat, mert csak így nyerhető vissza a piac bizalma - jelenti a RIA Novosztyi.
Az S&P kilenc uniós tagállamot minősített le pénteken, indoklásként közölve, hogy az érintett országok nem tesznek eleget az adósságválság enyhítésére. A döntés értelmében Franciaország és Ausztria is elveszítette legmagasabb, AAA besorolását, ami az EFSF-re gyakorolt hatása miatt vélhetően tovább nehezíti majd az uniós mentőakció helyzetét. Málta, Szlovénia és Szlovákia egy-egy szinttel lejjebb került, míg az olasz, spanyol, portugál és ciprusi besorolást két szinttel rontotta le az S&P. Jelenleg a legmagasabb kategóriába Németország, Hollandia, Finnország és Luxemburg tartozik az S&P-nél.
A független európai hitelminősítő gondolata 2011 nyara óta újra és újra felmerül, sőt, tavaly nyáron a Roland Berger tanácsadó cég elvileg már megkezdte az egyeztetést a szakértőkkel a konkrét lépésekről. A European Rating Agency (ERA) elvileg a pénzügyi cégek finanszírozásával jönne létre és tavaly októberben a Roland Berger azt közölte, hogy eddig harminc céggel kezdeményeztek tárgyalásokat, amelyek előrehaladott állapotban vannak. A nagyratörő tervek között szerepel, hogy a nonprofit magáncégként működő szervezet nem csak a pénzpiacot, de minden régiót és más területeket is lefed majd. De hogy mikortól indul és egyáltalán létrejön-e, az teljesen bizonytalan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.