Ezt Elvira Nabjullina gazdaságfejlesztési miniszter jelentette ki a The Moscow Times jelentése szerint. A korábbi elképzelés szerint ez az összeg csak három év alatt gyűlt volna össze, Dmitrij Medvegyev elnök ezért a múlt hónapban felszólította a kormányt, hogy augusztus 1-jéig módosítsa a privatizációs listát, ugyanis a terv "túlságosan szerény":
A minisztérium tervei szerint számos jelentős vállalatban Moszkva megtartaná az úgy nevezett aranyrészvényt, amellyel a kulcsfontosságú döntések megvétózhatóak. Emellett az infrastruktúrában érintett vállalatok esetében vélhetően nem csökkenti 50 százalék plusz egy részvény alá tulajdonát az orosz állam. Az orosz állam a későbbiekben az aranyrészvénytől is megválna, de a tervek részleteit és a privatizálandó cégek listáját csak augusztus elsején hozzák nyilvánosságra.
Annyit viszont már tudni lehet, hogy Moszkva 10 százalékot értékesít a high tech fejlesztésekre szakosodott RusNanóból. Júniusban Medvegyev elnök már közölte, hogy az orosz állam több infrastrukturális- és energiavállalatban is csökkenti részesedését. Már megkezdődött a legnagyobb orosz pénzintézet, a Vnyestorgbank (VTB) privatizációja. A VTB részvénycsomagja a legsikeresebb részvényelhelyezés volt az orosz értékpiacon a válság utáni időszakban. A Vnyestorgbank a második legnagyobb orosz pénzintézet, melynek 10 százalékáért fizettek ki a befektetők 95 milliárd rubelt, azaz mintegy 649 milliárd forintot.
A korábbi kormányzati bejelentések alapján szintén az eladási listára kerül az állami légitársaság, az Aeroflot, a Szberbank, a Szovkomflot és a Rosznyeft olajóriás is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.