A The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai lap internetes kiadása, a téma egyik ismerőjére hivatkozva azt írta, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem fogalmazott meg specifikus követeléseket Magyarországgal szemben, és nem kérte a nyugdíjak csökkentését.
A WSJ szerint elemzőknek az a véleménye, hogy az Orbán Viktor által használt "kemény hang" elsősorban a magyar szavazóknak szólhatott, akik aggódnak a megszorítások miatt. A lap nyomatott változatában egy szakértőt úgy vélekedett, hogy valószínűleg nőni fog a Magyarországot övező szkepticizmus.
Orbán horrorshow-ja címmel jelent meg bejegyzés a Financial Times című angol lap beyondbrics című blogjában a videoüzenetről. A blog írója szerint ez csak a legújabb csavar a hosszú ideje folyó hitelkeret-sagában, amely csupán egy nappal azután jelent meg, hogy Varga Mihály bizakodón beszélt egy "idén őszi" megállapodástól.
Mujtaba Rahman, az Eurasia Group elemzője azt gyanítja, hogy Orbán Viktor politikai nyereségre törekszik a "kiszivárogtatott feltételekkel". Ha ugyanis lesz megállapodás, a kormány azt mondhatja, hogy számos engedményt ért el, ha viszont nem lesz, akkor a kormányfő arra hivatkozhat, hogy megvédte a magyar emberek érdekeit - vélekedett Rahman a beyondbricsnek nyilatkozva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.