A Capital Economics elemzője szerint Bulgária, Románia és Magyarország vannak a legnagyobb veszélyben a görög válság kapcsán. A térség államai jelenleg azon dolgoznak, hogy csökkentsék az államadósságot és sérülékenyebbek, mint a többi ország. A nemzeti valuták megérzik a görög krízist és a Danske Bank elemzője például azt javasolja a befektetőknek, hogy kerüljék el közép-Európát.
Legalább 600 milliárd euróra lenne szükség a görög "ragály megállítására" - ez a véleménye a JP Morgan Chase, valamint a Royal Bank of Scotland csoport közgazdászainak. Mivel a görög költségvetési gondok Rómától Madridig megfertőzik a piacokat, a közgazdászok példátlan nagyságrendű intézkedéseket sürgetnek Angela Merkeltől és Jean-Claude Trichet-től.
A lépések között szerepelhetnének államilag garantált kötvények és az, hogy az Európai Központi Bank feladja a jelzálog-fedezetre vonatkozó szabályokat, vagy pedig feléleszti a bankoknak szóló korlátlan hitelnyújtást.
David Mackie, a JP Morgan európai vezető közgazdásza Londonban kijelentette: drámai cselekvésre van szükség, máskülönben olyan stressz jön létre, amely újabb válságot generál a régióban - jelenti a Bloomberg.
Nouriel Roubini, a New York University professzora úgy látja, a görög válság terjedése az Egyesült Államoktól Japánig intő jel az országok számára. Mint mondta, Görögország csak a jéghegy csúcsa. A vészmadár becenevet viselő közgazdász megszólalásának fontosságát emeli, hogy Roubini megjósolta a 2008-ban bekövetkező globális pénzügyi válság bekövetkeztét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.