Az Ázsia Európa felé tart - Kína címmel megtartott konferencián a kamarai elnök elmondta: Magyarország emellett a gyártás-összeszerelés, az infrastrukturális fejlesztések, így például a vasút fejlesztése, illetve a városi infrastruktúra bővítése esetében lehet ígéretes terület a kínai befektetők, vállalatok számára - tette hozzá. Pető Ernő úgy vélte, nagyon kedvező lenne, ha Magyarország 2-5 kínai logisztikai központnak adna otthont a jövőben.
A kamarai elnök kifejtette: a Kínából hozzánk irányuló turizmus is jelentős fejlődést érhet el, a kínaiak egyre inkább felfedezik Európát, és a kínai turisták egy-egy külföldi útjuk alkalmával átlagban 5.000-5.200 dollárt költenek.
Matura Tamás, a Magyar Külügyi Intézet munkatársa kiemelte: "Kína napjainkban felvásárolja Európa jelentős részét", az európai vállalatokat. A távol-keleti nagyhatalom 3.200 milliárd dollár devizatartalékkal rendelkezik, Kína hozzávetőleg 1.200 milliárd dollárnyi amerikai államkötvényt birtokol.
Kína mintegy 120 milliárd dollárnyi működőtőke befektetéssel rendelkezik Európában, ezt Matura Tamás még szerénynek mondta, de rámutatott, hogy az éves bővülés 30-50 százalék között van. Kiemelte: a kínai tőkebefektetések döntő hányada, 70-80 százaléka Kelet- és Dél-Ázsia államaiba jut, de Európa és Afrika nagyjainkban a kínai tőkebefektetések fő célterülete.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.