A távozásra kért vezetők közé tartozik Igor Szecsin miniszterelnök-helyettes, aki a Rosznyeft, a legnagyobb orosz olajvállalat elnöke. Szecsin az 1990-es évek első felében együtt dolgozott a jelenleg miniszterelnök Putyinnal a szentpétervári polgármesteri hivatalban. Szecsinen kívül Alekszej Kudrin pénzügyminiszternek is le kellene mondani tisztségéről, amelyet Oroszország második legnagyobb bankja, a VTB felügyelőbizottsága élén tölt be.
Ugyancsak meg kellene válnia tisztségétől az Aeroflot élén dolgozó Igor Levityin közlekedési miniszternek, továbbá Viktor Zubkov első miniszterelnök-helyettesnek, aki az orosz mezőgazdasági banknál tölt be tisztséget. Mind Kudrin, mind Zubkov Putyin partnereként dolgozott a szentpétervári időkben.
"Nincs konfliktus" Medvegyev és Putyin között, akik egyetértenek abban, hogy "javítani kell a kormányzás hatékonyságát" - hangoztatta Dmitrij Peszkov, Putyin szóvivője. "A hivatalos személyek felváltása független igazgatókkal már régóta napirenden van" – mondta a Bloombergnek. Ugyanakkor Dmitrij Oreskin független politikai elemző úgy látja, az a tény, hogy Medvegyev vállalja a konfliktust Putyin hatalmon lévő szövetségeseivel, azt mutatja, hogy önálló tényezőként akarja felépíteni magát. "Minél közelebb kerülünk a választásokhoz, annál agresszívabban cselekszik" - tette hozzá.
Ha Medvegyev végrehajtja tervét, az azt mutatja, hogy meg akarja kezdeni a szabadpiaci politikájának megvalósítását és független döntéshozóként cselekedne – vélte Masha Limpman, a Carnegie Moscow Center elemzője. A szakértő szerint Medvegyev lépése jelentősen meggyengítheti Putyin nagy erőt képviselő szövetségeseit, és ezzel az elnök erősíteti tekintélyét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.