A döntés ellen csak egy tag szavazott, aki inkább tartotta volna a kamatot. Új előrejelzést is kiadtak az ülésről, amelyen a regionális tartalékbankok elnökei is részt vettek. A decemberi előrejelzéshez képest érdemben nem változott a prognózis, idén 2,1 százalékos növekedés, kétszázalékos infláció és 4,5 százalékos munkanélküliségi ráta várható.
A kamatpálya sem módosult, vagyis idén még két emelés jöhet, s a döntéshozók tartják magukat ahhoz az ígéretükhöz, hogy csak fokozatosan emelnek, nehogy túlfékezzék a gazdaságot. A közlemény szerint a jegybank eltűrné, hogy az infláció egy ideig a cél felett maradjon.
Szinte biztosra vehető viszont az ütközés Donald Trump elnökkel, aki legalább négyszázalékos bővülést és élénkülő exportot szeretne látni, de még a visszafogott szigorítás is erősítheti a dollárt. A várt kamatemelés után a dollár azonban gyengült, az államkötvényhozamok csökkentek és a tőzsdeindexek megugrottak.
A kamatemelési ciklus a tervezettnél később és vontatottabban indult meg a nagy recessziót követően 2015 decemberében. Részben a vártnál lassabban csökkenő munkanélküliségi és alig gyorsuló inflációs ráta, részben a nemzetközi folyamatok kiszámíthatatlansága miatt csak 2016 decemberében emelt újra a Fed, s 2017-re három emelést vetített előre. Ezt sem nagyon hitte eddig a piac, mint ahogy a múlt évre még 2015 decemberében becsült négy szigorító lépésben sem bízott. De a munkanélküliségi ráta 4,7 százalékra süllyedt, lényegében a teljes foglalkoztatásnak megfelelő szintre, az infláció pedig a kétszázalékos célnál jár. A Fed számára fontosabb személyi fogyasztási kiadások (PCE) indexe megközelíti a célt, míg a szerdán közzétett februári fogyasztói árindex (CPI) már 2,7 százalékos, és az energiaáraktól és inflációtól szűrt magja is 2,2 százalékos.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.