A nemzeti fejlesztési miniszter az EU-tagországokból érkezett kollégáival folytatott találkozóra érkezett a belga fővárosba. A rendkívüli ülést az uniós soros elnök Magyarország hívta össze, miután a földrengés után a fukusimai atomerőműben kialakult helyzet kérdéseket vetett fel az európai erőművek biztonságával kapcsolatban is, az észak-afrikai fejlemények pedig az energiapiacok alakulására lehetnek hatással.
Az uniós illetékesek - köztük Fellegi Tamás is - többször megerősítették, hogy az Európai Unió tagállamait nem érintik közvetlenül a japán környezeti katasztrófa hatásai. A tagországok lényegében már megállapodtak arról, hogy atomerőműveiket biztonsági és kockázati állapotfelmérésnek (stressz-tesztnek) vetik alá, hogy kiderüljön, kellően védettek-e az uniós államok egy hasonló vagy akár más jellegű katasztrófa esetén.
Ami az észak-afrikai helyzetet illeti, a nyilatkozatok szerint az EU-t egyelőre nem fenyegetik energiabeszerzési nehézségek. Célszerű ugyanakkor áttekinteni annak a nemzetközi piacokra tett hatását, mert azokhoz az uniónak is alkalmazkodnia kell.
Mindkét témával foglalkozik az EU-tagországok külügyminisztereinek hétfői ülése, illetve az állam- és kormányfők csütörtöki és pénteki értekezlete is. Az energiaügyi kérdésekről soros elnökként Fellegi Tamás tájékoztatja ezt a két fórumot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.