A régi tagok mandátuma viszont március 1-jén lejár, éppen aznap, amikor a reformcsomagot ismerteti a kormány. A jegybanktörvény értelmében azonban az ezt követő napokban a döntésképességet jelentő öt fő alá csökken a testület létszáma, igaz, rendes ülés nincs is a menetrendben betervezve. Átmenetileg csak Simor András elnök és a két alelnök alkotja majd a tanácsot.
A rendkívüli esetekben azonban össze kell ülniük, hogy a pénzügyi rendszer működőképességét fenntarthassák, ilyenre legutóbb 2008. október 22-én került sor. Főként a forintárfolyam jelentős megingása esetén válhat szükségessé a tanács beavatkozása. A kinevezendő tagoknak előbb át kell esniük a parlament gazdasági bizottságának a meghallgatásán is, amely ma ülésezik, de nem szerepel a napirendjén ez a feladat, csak később teszik közzé ennek időpontját.
A csúszást valószínűleg az okozhatta, hogy az új kinevezési rendről szóló jegybanktörvény-módosítást is későn fogadták el a parlament téli szünete miatt. A kialakult helyzet valószínűleg önmagában nem idéz elő jelentősebb piaci reakciót. Nem elegáns ez a megoldás, de drámát valószínűleg nem okoz, hiszen az MNB működőképességét nem befolyásolja – mondta el lapunknak az ügygyel kapcsolatban Kondrát Zsolt, az MKB Bank vezető közgazdásza. Kifejtette: sokkal fontosabb a kinevezési időpontnál a személyek kérdése, a piac előreláthatólag megvárja, hogyan szavaznak az újak, és az alapján reagál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.