A német pénzügyminisztérium által meg nem erősített jelentés szerint minden ország annak arányában járulna hozzá a mentőcsomaghoz, amilyen arányban részesedik az Európai Központi Bank alaptőkéjében. Németországra eszerint 20 százalék, vagyis 4-5 milliárd euró jutna. A Spiegel szerint a pénzügyminisztérium első megközelítésben egy ekkora hitelcsomagot fontolgat.
A berlini pénzügyminisztérium szóvivője elzárkózott az információ kommentálásától. "A minisztérium belső dokumentumairól semmit sem tudok mondani" - jelentette ki, nem erősítve meg, hogy egy ilyen anyag egyáltalán létezik. "Továbbra is az a helyzet, hogy Görögországnak március közepéig elő kell terjesztenie, hogyan akar visszatérni a konszolidáció ösvényére. Ezt követően lesz döntés" - nyomatékosította a szóvivő.
Az euróövezet országainak állam- és kormányfői az elmúlt héten tartott csúcstalálkozójukon elvi támogatást ígértek Görögországnak, de semmilyen konkrét segítségről nem tettek említést. A Görögország fizetőképességét érintő gondok hetek óta megterhelik a közös valutát.
Jeórjiosz Papandreu görög miniszterelnök a német hetilapnak nyilatkozva az Európai Uniót is felelőssé tette azért, hogy Görögország éveken át meghamisított számokkal és adatokkal kozmetikázta államháztartási deficitjét. Mint mondta, az EU-nak szigorúbban kellett volna ellenőriznie, hogy országa betartja-e a stabilitási egyezményt és az előírt deficitkorlátozásokat.
A görög kormányfő tegnap emellett Londonban úgy nyilatkozott: Görögország nem kéri más országok pénzét. "Mi nem kérünk pénzügyi segítséget, nem kérünk pénzt más országoktól ... a görög kormány minden szükséges intézkedést megtesz az általa kitűzött költségvetési hiánycsökkentési célok elérésére" - jelentette ki Papandreu. A görög miniszterelnök nyilatkozatáról többet itt olvashat
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.