A befektetők első sorban attól tartanak, hogy tagállami szinten ütközhet politikai akadályokba a segélycsomag bevetése, illetve azzal kapcsolatban is fennmaradtak a kételyek, hogy Athén képes lesz- keresztülvinni a szükséges megszorító intézkedéseket.
A politikai akadályok szempontjából pedig nagyon jó hírként kell értékeljék a piacok, hogy a mentőcsomag szempontjából létfontosságú Németország kormánya hétfőn beleegyezését adta a közös EU-IMF akcióhoz. A szövetségi törvényhozás alsóházának a héten várhatóm szavazása pedig már inkább csak szimbolikusnak tekinthető, miután a kormányzó kereszténydemokrata-liberális koalíció kényelmes, 42 fős többséggel rendelkezik a Bundestagban.
Érdekes fejleménye ugyanakkor a görög hitelválságnak az a francia kormányzati bejelentés, amely szerint Párizs hiánycéljainak emelésére készül a 2011-es, 2012-es és 2013-as évre vonatkozóan, az Athénnak összeállított mentőcsomaggal járó 12,9 milliárd eurós várható kiadások miatt.
Christine Lagarde francia pénzügyminiszter egyébként a hitelminősítők ellenőrzésének megerősítését sürgette hétfőn közzétett interjújában. Ezen felül arra is felhívta a figyelmet, hogy mindeddig nem szentelt kellő figyelmet az EU az egyes tagállamok fiskális helyzetében mutatkozó nagy eltéréseknek, illetve a Németországhoz képest több tagállamban kialakult súlyos versenyhátránynak sem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.