A legfrissebb adatok szerint egy hét alatt 2 ezerrel többen, 484 ezren folyamodtak segélyért, ez február közepe óta nem látott magas szám. A sztenderd munkanélküli segélyben részesülők száma csökkent, ugyanakkor 1,34 millióval emelkedett az extra segélyt igénybe vevők száma, mivel a kormány kitolta az igénylés határidejét.
Az adatok azt mutatják, hogy az amerikai vállalatok egy része továbbra sem bízik a kilábalás hatásában, ezért nem alkalmaz új munkaerőt, ezzel kockáztatva a gazdaság motorjának számító fogyasztás növekedését. A Nomura elemzője, David Resler a Bloombergnek úgy nyilatkozott: a munkanélküliek számának eheti emelkedése még elkeserítőbb, mint a korábban feljegyzett negatív adatok, mivel megerősíti, hogy jelenleg is a bizonytalanság jellemző a gazdaságra. Ebben a hangulatban pedig a vállalatok inkább csökkentik, sem hogy növelnél alkalmazottaik létszámát.
A csalódást növeli, hogy a hírügynökség által megkérdezett 42 elemző arra számított, hogy a segélykérelmek száma 465 ezerre csökken. A kormány által könnyített segélyszabályok bevezetését követően 5,28 millióan részesülnek támogatásban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.