Tavaly 119 millió ember, vagyis a népesség 23,7 százaléka volt kitéve társadalmi kirekesztésnek vagy szegénységnek – derült ki az Eurostat adataiból. Nekik vagy nagyon alacsony volt a jövedelmük, több dolgot nélkülöztek a háztartásukban, vagy keveset dolgoztak. A világgazdasági válság után 25 százalékra emelkedett ez az arány, most azonban pontosan a 2008-as szintre süllyedt vissza a szegénység az unióban.
Bulgáriában (41,3 százalék), Romániában (37,3 százalék) és Görögországban (35,7 százalék) a legrosszabb a helyzet, Csehországban (14 százalék) és Svédországban (16 százalék) pedig a legkisebb a kockázata annak, hogy valaki szegénységben él.
Magyarországon 2 millió 730 ezer ember él szegénységben vagy társadalmi kirekesztésben, ami 28,2 százalék. Ezzel jóval az EU-átlag felett vagyunk, de az arány jóval alacsonyabb, mint az elmúlt években. Két évvel korábban még minden harmadik embert érintett szegénység vagy kirekesztés.
Mi az alacsony munkaintenzitás?
A 0 és 59 év közötti népességen belül azon személyek aránya, akik olyan háztartásban élnek, ahol a munkaképes korú (18 és 59 év közötti) felnőttek az előző évben teljes munkapotenciáljuk kevesebb, mint 20 százalékát töltötték munkával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.