A június 1-i országos nyílt napon lehetőség nyílik arra, hogy a játék ingyenes kipróbálása mellett fontos, hogy rengeteg golfot érintő általános információt is kapjanak a látogatók.
„Magyarországon sokan nem ismerik a golf előnyeit, az egészséges környezetet, az intenzív testkultúrát, a játék baráti jellegét, amelyek világszerte közel 70 millió embert tettek már a golf szerelmesévé. Kevéssé ismert tény, hogy többen golfoznak a világon, mint teniszeznek, és az is, hogy a golf igazi kortalan, családi játék, amit ugyanúgy élvezhet egy 4-5 éves kisgyerek, mint a 80 éves dédnagyapja” – áll a közleményben.
„A golf fejlődése turisztikailag is fontos, hiszen a golfturizmus az egyik legdinamikusabban fejlődő idegenforgalmi iparág Európában, amiből Magyarország sem maradhat ki.”
A hazai golf fejlődésének nagyon fontos elismerése, hogy jövőre Magyarországon kerül megrendezésre a Senior Európa-bajnokság, amely során közel 30 ország mintegy 300 versenyzője érkezik majd az országba. 2010 és 2012 között pedig három éven át a legrangosabb európai utánpótlás bajnokságnak adunk majd otthont, a European Young Masters-nek, ami a 16 éven aluliak egyéni Európa-bajnokságának felel meg. Erre a viadalra a mostani 13-14 éves gyerekeket kell felkészíteni, amely a központi eleme a Magyar Golf Szövetség junior programjának.
A hazai golfpályák listájáért, illetve a golftörténet részleteiért olvassa el a ; további érdekességekért pedig látogasson el az új golf-közösségi portálra, a www.agolfmindenkie.hu -ra.
A golf rövid története
A golf története a 12-14. századra nyúlik vissza, képzőművészeti alkotások tanúsága szerint már ekkor fellelhető egy hasonló játék. Valószínűsíthető, hogy a skót tengerparton a pásztorok játszották először.
1754 óta a skóciai Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews által meghatározott szaknyelv, kifejezések és szabályok használatosak –természetesen aktualizálva- mind a mai napig.
Mintegy 70 millió ember golfozik a világon, akiknek 98 %-a amatőr játékos. Európában több mint hatezer pályán ötmillió ember golfozik. „Ez nem csak egy sport, hanem egy életforma is.”
1902-ben gr. Andrássy Géza tartotta Magyarországon a golf ősbemutatóját, a Lóverseny-pályán. Az első pálya Tátralomnicon épült (1908-09), az első verseny 1909-ben zajlott le. 1910-ben megalakult a Budapesti Golf Club is, amely később Magyar Golf Clubbá alakult.
A magyar golf sportágban nagy fellendülés következett be a ''20-as években, ekkor még európai szinten is jegyezték országunkat. Lauber Dezső, Gyurkovich Béla és Kovács Jenő Európa egyik legjobb férfi csapatát alkották. A női sikereket Szlávy Béláné (19-szeres magyar, ötszörös osztrák és négyszeres cseh, majd német bajnok) Európa legjobbja könyvelhette el magának.
1989-ben hogy megalakult a Magyar Golf Szövetség, amely tagja lett az Európai Golf Szövetségnek és a Világ Amatőr Golf Tanácsának (jelenlegi elnevezése Nemzetközi Golf Szövetség).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.