A bizonytalanságot az okozza, hogy az egészségügyi államtitkárság még nem adott pontos választ arra, hány embernek adták meg a mentességet a továbbfoglalkoztatást kérő 1910 egészségügyi dolgozó közül. Két hete nagy ijedtséget okozott az Országos Onkológiai Intézetben, hogy a fenntartó Gyemszi mindössze 2 nyugdíjas korú munkatárs továbbfoglalkoztatásának engedélyezéséről tájékoztatta az intézményvezetést, miközben 152-en kérték azt. Volt olyan fővárosi kórház, ahol a kérelmek 80 százalékára, olyan megyei kórház, ahol 50 százalékára rábólintottak, de olyan intézmény is, ahol csak a nyugdíjas és maradni kívánó dolgozók egyharmadát tarthatják mindössze meg.
Az Egészségügyi Államtitkárság érdeklődésünkre akkor csak annyit közölt: megkezdték a továbbfoglalkoztatási kérelmekkel kapcsolatos kiértesítéseket, ezért a számokat érintő sajtóértesülések nem tekinthetők véglegesnek. Újabb információval azonban az óta sem szolgáltak, és úgy tudjuk, a kórházvezetők sem kaptak további értesítést.
Ezzel az eljárással egyrészt hetek óta bizonytalanságban tartanak olyan szakembereket, akik munkája nélkül kórházi osztályok sora válhat működésképtelenné. Másrészt a „munka vagy nyugdíj” szabály érintettjeinek április 30-ig van lehetőségük kell bejelenteniük a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak, hogy munkaviszonyban álló nyugdíjasok, hiszen az ONYF-nek fel kell készülnie nyugdíjuk szüneteltetésére július 1-jétől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.