Sokan ma nem lennének itt, ha 1956-ban a karhatalmisták kudarcot vallottak volna - jelentette ki Horn Gyula a Die Weltnek adott, ma megjelenő interjújában. A volt kormányfő emlékeztetett, 1956-ban a munkásmilíciák feladata volt a közrend helyreállítása, a közönséges bűnözők ellen kellett fellépniük, megvédeni a lakosságot, lehetővé tenni, hogy az emberek kimehessenek az utcára. Horn párhuzamot vont az 1956-os események és a tavalyi zavargások között, mondván: jól lehetett látni, mi minden megtörténhet, amikor tavaly októberben köztereken romboltak és gyújtogattak.
Sosem rejtette véka alá, mit csinált 1956-ban - fogalmazott Horn, aki elismerte, erősen féltették a rendszert, melynek - véleménye szerint - volt pozitív hozadéka is: lehetővé tette a társadalmi felemelkedést a szegény embereknek, a fiataloknak, akiknek korábban erre esélyük sem volt. Mint mondta: ez Rákosi Mátyás politikai bűnei ellenére is határtalanul nagy érdem.
A volt miniszterelnök "hülyeségnek" nevezte, hogy az "egykori elvtársak" komoly előnyöket élveztek volna a rendszerváltás után, a privatizációkor, és ki is használták volna azt. Hangsúlyozta: sok egykori MSZMP-tag a gazdasági szférában keresett boldogulást, a bankok és a nagyvállalatok pedig szívesen alkalmazták őket tapasztalataik miatt, ezeknek az embereknek jó állásuk van, de nem igaz, hogy nagy vagyont halmoztak volna fel, náluk nagyobb tőketulajdonosok a külföldiek. A sokszor szemére vetett vád, hogy eladta az országot, nem állja meg a helyét, a privatizációnak nem volt alternatívája - vélekedett Horn.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.