"A szörnyűséges incidens, amely nyolc évvel ezelőtt történt Magyarországon, bűncselekmény volt. E sajnálatos tett ellenkezett a békepartnerségi program elveivel" - fogalmazott a tisztségviselő, utalva arra, hogy a békepartnerség lényege az együttműködés és a megértés előmozdítása a NATO-val partneri viszonyban álló országok között .
"Elítélünk minden olyan cselekményt, amely regionális feszültséget szít. Fontos, hogy az összes fél tartózkodjon minden olyan cselekedettől, amely nem szolgálja a regionális együttműködést és a megbékélést" - mondta az MTI-nek a NATO-tisztségviselő.
Szerzs Szargszján örmény elnök ma az atv.hu beszámolója szerint önmérsékletre, a magyar zászló égetésének mellőzésére kérte a népet, valamint hozzátette: hideg fejjel fognak intézkedni a baltás gyilkos kiadatása miatt kialakult diplomáciai viharban.
Ramil Safarov baltás gyilkos kiadatásával, valamint az arra adott örmény reakcióval kapcsolatban megszólalt Szerzs Szargszján örmény elnök: „léptünk az ügyben, és tetteink következetesek, körültekintőek és megfontoltak lesznek. Minden tettünk jogszerű lesz és folyamatosan tájékoztatni fogjuk róla a közvéleményt” – fogalmazott kedden az örmény államfő Gyumri városában.
Az örmény elnök emellett önmérsékletre is kérte az embereket: „arra szeretném kérni önöket, elsősorban a fiatalokat, hogy ne égessenek magyar zászlót. A magyar zászló nem a kormánypárt lobogója. A magyar zászló nem a magyar miniszterelnök szimbóluma. Évszázadok óta nagyon jó a kapcsolatunk a magyarokkal. Egy ember, politikai párt, vagy kormány embertelen tette nem szolgáltathat alapot arra, hogy a magyarokkal ellenséges viszonyba kerüljünk” – idézte az örmény elnök keddi nyilatkozatát a news.am hírportál.
Magyarország augusztus 31-én adta át Azerbajdzsánnak az örmény katonatársa 2004-es budapesti meggyilkolásáért életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt Ramil Sahib Safarov azeri katonatisztet, akit hazájában elnöki kegyelemmel azonnal szabadlábra helyeztek.
Szerzs Szargszján örmény elnök aznap bejelentette, országa felfüggeszti a diplomáciai kapcsolatokat Magyarországgal. Az első híradások még a kapcsolatok megszakításáról szóltak, de Jereván ezt később pontosította. Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szeptember 2-án hivatalába kérette Azerbajdzsán budapesti nagykövetét, akit diplomáciai jegyzékben arról tájékoztatott, hogy Magyarország elfogadhatatlannak tartja Azerbajdzsán lépését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.