BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lassan mindenhol végeredményt hirdetnek

Sorra érkeznek az eredmények: Budapest sima ügy Tarlós Istvánnak, vidéken Szegeden nyert az MSZP, Békéscsabán született a nap meglepetése. A megyék közül csupán kettő van, ahol az MSZP lett a második, de a Jobbik így is csak kilenc településen adhat polgármestert. A fél 6-os részvételi adatok szerint 39,82 százalék szavazott, vagyis könnyen lehet, hogy ez volt a demokráciánk legérdektelenebb önkormányzati választása.

23:16

A reméltnél kisebb lépést tettünk előre – így értékelte a választásokat Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke. A politikus kérdésre válaszolva elismerte: korábban arra számított, hogy a baloldali pártok által támogatott polgármesterjelöltek 7-8 fővárosi kerületben győznek.

Kiemelte, hogy a megyei közgyűlési eredmények alapján Magyarországon négy országos párt van, a Fidesz, a Jobbik, az MSZP és a DK, amivel nem csak országos reprezentációjú párttá váltak, de három közgyűlés kivételével valamennyi megyében ott lesznek.

Tóbiás József, az MSZP elnöke minden korábbinál élesebben határolódott el a baloldali összefogástól. A politikus a választást értékelve arról beszélt a párt központjában, hogy „lezárult az alkuk korszaka”. Közölte: az MSZP vezetése döntött arról, hogy nem kíván a jövőben részt venni az elitek játékában, nem kötnek több rossz alkut, kifelé nyitnak az emberek, a nép felé. Úgy fogalmazott, nem fogadják el „az orbáni hatalmi” nemzeti együttműködés rendszerét, sem azt a Gyurcsány Ferenc által képviselt hatalmi, vezérelvű politikát, amely bezárta a baloldalt az elmúlt négy évben, lehetetlenné tette, hogy értékazonos, baloldali, modern, nemzeti elkötelezettségű politikát folytasson.

Bírálta az összefogást Horváth Csaba is, aki négy évvel ezelőtt Tarlós Istvánnal szemben indult a főpolgármesterségért, most pedig a II. kerület MSZP-s polgármesterjelöltje volt. Közölte: az Együtt–PM szövetségnek és Szigetvári Viktornak, a szövetség társelnökének el kell gondolkoznia azon, hogy megbukott a fővárosi választási stratégiájuk. Horváth Csaba azt mondta, három-négy hónappal ezelőtt 13-14 kerületben számított ellenzéki győzelemre.

23:01

A Fidesz kétharmada nem tart örökké: elkezdünk felkészülni arra, hogy 2018-tól kormányozzuk az országot – közölte a választást értékelő beszédében a Jobbik elnöke. Vona Gábor kiemelte: a mostani önkormányzati választásnak kettős tétje volt. Az egyik az, kik irányítják a következő időszakban a településeket, kik lesznek a képviselőtestületek tagjai. Ebben a tekintetben Vona szerint a Jobbik jelentős áttörést ért el: a megyei közgyűléseknél 19 megyéből 17-ben a második helyen végzett a párt, és az eddigi  3 polgármesteri helyet megsokszorozták.

A választás másik tétje Vona szerint az volt, hogy a soron következő választásokon ki lesz a Fidesz kihívója. A magyar belpolitika színtere leegyszerűsödött: a baloldal széthullott, a jobboldal kétharmadával szemben pedig egyedül a Jobbik maradt meg valódi erőként.

22:56

70 százalékos feldolgozottság mellett még mindig toronymagasan vezet Wittinghoff Tamás Budaörsön, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület polgármesterjelöltje. Jelenleg a szavazatok 69,6 százalékát tudhatja magáénak.

22:55

Végeredmény Salgótarjánból: 50 szavazat előnnyel nyert az MSZP-DK-Együtt-TVE-ST-s jelölt. Dóra Ottó 6376, a Fidesz-KDNP-s Székyné Sztrémi Melinda 5326 szavazatot kapott.

22:45

Salgótarjánban 97,5 százalékos feldolgozottságnál 20 szavazat az MSZP-s jelölt előnye. Gyöngyösön 90 százaléknál az MSZP-DK-Együtt jelöltje 290 szavazattal vezet a fideszes, és 701-gyel a jobbikos ellenfele előtt.

22:42

Úgy néz ki, hogy sikerült - köszöntötte Tarlós István újraválasztott főpolgármester a Fidesz eredményváró rendezvényén megjelent tömeget. A főpolgármester azt mondta, a választás eredménye azt jelenti, tovább tudnak menni a megkezdett úton. Tarlós gratulált a megválasztott kerületi polgármestereknek, és hangsúlyozta: a kormánnyal egy irányba mennek, együtt fognak dolgozni mindannyian. A városban rendet teremtettek, hangsúlyozta a főpolgármester eddigi eredményeit sorolva, majd visszatérve a győztesek beszédéhez azt közölte: "úgy látszik, mégsem annyira liberális ez a város". Majd azzal zárt, hogy "nem lesz könnyű a munkánk, de mindig számíthatnak ránk". 

Három a magyar igazság, megvan a harmadik - mondta Orbán Viktor. A kormányfő gratulált minden győztesnek, és miután a 23 polgármesteri székből több mint 17-et (az előzetes eredmények szerint) megszereztek, hangsúlyozta: több mint kétharmaduk van Budapesten. Szerinte a választás eredménye, hogy Magyarország győzött, erős ország, mert minden választáson az összefogással sikerült győzniük, a békétlenség és a cinizmus veszített. A győzelem - mondta a kormányfő - számukra jogot jelent ahhoz, hogy még többet dolgozhassanak. "Naggyá fogjuk tenni Magyarországot" - adott programot a következő négy évre.

22:35

Tarlós István behozhatatlan előnnyel vezet, 275 ezer szavazata van Bokros Lajos 201 ezer voksával szemben. Staudt Gábor 40 ezer, Csárdi Antal 31 ezer, Bodnár Zoltán 11 ezer szavazatnál tart.

Végeredményt hirdettek Szegeden: Botka László 37 ezer, Kothencz János 23 ezer szavazatot kapott.

Ózdon 95 százalékos feldolgozottságnál 21 szavazat az MSZP-s Dóra Ottó előnye a fideszes Székyné Sztrémi Melinda előtt.

22:26

Jelenleg a választási iroda adatai szerint 76 százalékát dolgozták fel a leadott voksoknak.
Az összesítés szerint a 1872 (kisebb) településen lesz független jelölt, míg a Fidesz (pártszövetségekkel együtt) 506 városvezetőt ad. Az MSZP önállóan 18, a DK 3, az Együtt-PM pedig egy polgármestert ad, a baloldali pártok összesen - különböző szövetségekben - mintegy harminc településen adhat vezetőt.

A testületek összetételében is hasonló az arány: 8318 független önkormányzati képviselő kapott mandátumot (ebből 6385 tízezernél kisebb lakosságarányú településen). A FIdesz összesen mintegy 2500 egyéni képviselőt ad, míg a Jobbik 377-et, az MSZP önállóan 166-ot, a DK 44-et, az Együtt önállóan tizet, míg a különöző összefogások és szövetségek még mintegy 100-150 képviselői helyet jelentenek.

22:21

15 százalékos feldolgozottságnál Budaörsön Wittinghoff Tamás egyelőre toronymagasan vezet. A budaörsi polgárok 70,54 százaléka voksolt rá. A Fideszes Török István a voksok 27,54 százalékát kapta meg a budaörsi lakosoktól.

22:20

Közel húszezer szavazattal nyert a Fidesz Debrecenben: Papp László a várost eddig vezető Kósa Lajos eddigi alpolgármestere 19 ezer szavazattal verte meg a második jelöltet, a jobbikos Kőszeghy Csanád Ábelt.
Ózdon mindössze 66 szavazattal nyert a 27 éves jobbikos jelölt, míg 92,5 százalékos fellgozottság mellett óriási a verseny Salgótarjánban: a jelenlegi fideszes városvezető Székyné Sztrémi Melinda Anna 5 szavazattal maradt le a baloldal közös jelöltje, Dóra Ottó mögött.

22:18

A Jobbik nyert Ózdon. A győztes Janiczak Dávid 27 éves, három esztendeje diplomázott az egri Eszterházy Károly Főiskolán, beszéli az angol, a lengyel és a német nyelvet. 2009-től tagja a Jobbiknak, két éve pedig a helyi szervezet vezetője.

22:17

Nyíregyházán 100 százalékos feldolgozottság mellett a Fidesz színeiben induló Kovács Ferenc irányíthatja a várost. Szekszárdon 97,44 százalékos feldolgozottságnál elmondható, hogy Ács Rezső, Fidesz-KDNP jelöltje a maga 46,8 százalékával áll az első helyen. Mögötte az LMP-s Hadházy Ákos áll, a voksok 40,81 százalékával.

Szombathelyen sem végeztek még a voksok megszámolásával. Itt 95,65 százalékos feldolgozottság mellett a Fideszes Puskás Tivadar áll, 11 940 szavazattal. Szorosan mögötte Ipkovich György, az Éljen Szombathely-MSZP-DK-EGYÜTT jelöltje áll 11 422 szavazattal.

Veszprémben viszont végeztek a szavazatok számlálásával. A Fideszes Porga Gyula 53,89 százalékkal, vagyis 9133 vokssal vezetheti a várost.

Zalaegerszegen is a Fidesz győzedelmeskedett, itt Balaicz Zoltán 10 639 szavazattal áll a lista élén. Az elsöprő győzelmet a szavazatok 63,57 százalékos birtoklásával nyerte el.

22:16

Új eredmények Budapestről: 89,7 százaléknál Tarlós István 259 ezer, Bokros Lajos 186 ezer szavazatnál tart. Staudt Gábor 37 ezer, Csárdi Antal 29 ezer, Bodnár Zoltán 10 ezer szavazatot szerzett eddig.

22:06

100 százalékos feldolgozottság mellett elsöprő győzelmet aratott Szalay Ferenc Szolnokon. A Fidesz-KDNP jelöltje közel 11,5 ezer szavazatot kapott, így a voksok 53,03 százalékát tudhatja magáénak.

Tatabányán is végeztek a szavazatok megszámolásával. Schmidt Csaba a Fidesz-KDNP színeiben induló polgármester-jelölt nyerte el a szavazatok 54,63 százalékát.

87,50 százalékos feldolgozottság mellett Székyné Dr. Sztrémi Melinda Anna a Fidesz-KDNP jelöltje egyelőre 25 szavazattal áll az MSZP-DK-EGYÜTT-TVE-ST színeiben induló Dóra Ottó előtt Salgótarjánban.

Kaposváron 72,34 százalékos feldolgozottság mellett a Fideszes Szita Károly örülhet a győzelmének, mivel a DK-EGYÜTT-MSZP indulójána, Kováts Imre Ferenc a szavazatok 20,54 százalékát, míg ő a voksok 65,57 százalékát kapta meg a kaposvári polgároktól.

Ózdon nyert a Jobbik. 100 százalékos feldolgozottságnál Janiczak Dávid 66 szavazattal győzte le az eddigi polgármestert, a Fideszes Fürjes Pált.

22:03

Gyöngyösön születhet furcsa eredmény: kétharmados feldolgozottságnál az MSZP-DK-Együtt jelölt, Hiesz György 2274, a fideszes Tatár László 2060, a jobbikos Kévés Tamás 1743 szavazatnál tart.

22:00

Esztergomban polgármestert váltottak: a fideszes Romanek Etelka 81 szavazattal előzte meg Tétényi Évát. Ez már végeredmény.

21:51

A fővárosi állás 75 százalékos feldolgozottságnál: Tarlós István 212 ezer, Bokros Lajos 150 ezer, Staudt Gábor 32 ezer, Csárdi Antal 23 ezer, Bodnár Zoltán 8800.

Dr. Páva Zsolt a Fidesz-KDNP jelöltje a szavazatok 39,28 százalékos birtoklásával vezetheti Pécset.

Kecskeméten Szemereyné Pataki Klaudia, a Fidesz-KDNP jelöltje a voksolók 59,31 százalékát győzte meg.

Miskolcon 88,89 százalékos feldolgozottság mellett Dr. Kriza Ákos a Fidesz-KDNP jelöltje áll az első helyen. A szavazatok 42,23 százalékát birtokolja. Mögötte az MSZP-s Pásztor Albert Zoltán áll a szavazatok 33,26 százalékával.

Szegeden 96,26 százalékos Botka László, az MSZP-DK-EGYÜTT-PM-Szegedért jelöltje már magáénak tudhatja a polgármesteri pozíciót, hiszen 58,46 százalékos előnnyel áll az első helyen a Fideszes Kothencz János előtt. A húsz egyéni választókerületből mindössze háromban vezet a Fidesz, az előző ciklusban szűk többsége volt a Fidesznek és a Jobbiknak, most már ezzel a problémával sem kell megküzdenie Botka Lászlónak.

Székesfehérváron a 98,91 százalékos feldolgozottság mellett a Fideszes Cser-Palkovics András vezetheti a 99 ezres lélekszámú várost. Márton Roland az MSZP-Együtt jelöltje 22,72 százalékos aránnyal a második helyen áll.

Győrben 97,92 százalékos feldolgozottság után egyértelmű győzelmet aratott a Fidesz-KDNP jelöltje, Borkai Zsolt, akire több mint 20 ezer győri szavazott.

99,27 százalékos feldolgozottsági adatok szerint Papp László a Fidesz-KDNP jelölte magasan a dobogó tetején áll Debrecenben. A Fideszes jelöltre több mint 27 ezren szavaztak, így a voksok 56,4 százalékát birtokolja.

Egerben a 68,09 százalékos feldolgozottságnál még nem egyértelmű, hogy ki vezetheti a várost. A Fidesz-KDNP jelöltje jelenleg a szavazatok 37,44 százalékát tudja magáénak, míg a Jobbikos Mirkóczi Ádám a voksok 26,58 százalékát birtokolja.

21:39

A jelenlegi feldolgozottságok mellett kilenc helyen vezet csupán a Jobbik. Tapolcán három jelölt szoros versenyben küzd: az MSZP és a Fidesz előtt a jobbikos jelölt, Dobó Zoltán vezet. Devecseren a fideszes jelölttel küzd csak a jbbikos, és vezet, míg Bánokszentgyörgyön öt független jelöltet ver meg a párt színeiben induló Baumgartner László. Tiszavasváriban Fülöp Erik Sándor készülhet az újrázásra, Ózdon a 27 esztendős jobbikos jelölt, Janiczak Dávid küzd a fideszes polgármesterrel, Fürjes Pállal és vezet. Törökszentmiklóson Markót Imre győzheti le a jelenlegi fideszes polgármestert. Egyelőre a jobbikosok vezetnek Recsken és Hencidán, és természetesen Torockai László is polgármester lesz: a jelenlegi 40 százalékos feldolgozottság mellett is biztosra vehető, hiszen ő volt az egyetlen jelölt és így 100 százalékos szavazataránnyal büszkélkedhet.

 

21:37

 

Ahogy négy évvel ezelőtt, most is mind a 19 megye közgyűlésében a Fidesz szerezte meg a többséget. Óriási különbség azonban a Jobbik előretörése: a párt mindössze két megyében nem tudta megverni az MSZP-t. A szocialisták a jelenlegi feldolgozottság mellett Veszprém és Csongrád megyében tudtak feljönni a második helyre. Bács-Kiskunban, Baranyában és Vas megyében döntetlen az állás a két párt között – mindenhol jócskán elmaradva a legnagyobb kormánypárttól.

 

21:34

 

Gödöllőn 39 százalékos feldolgozottságnál Gémesi György 2849 szavazatot kapott, a másik két jelölt összesen 771-et.

 

Veresegyházon a települést 1965 óta vezető Pásztor Béla hivatalban marad, 87-13 százalék arányban nyert.

 

Pakson simán kikap a Fidesz a szétszakadt jobboldal másik felétől: Süli János 77-23 százalékos arányban vezet Kozmann György előtt, aki annak idején a kenuban ülve ennyire nagy vereségekhez nem igazán szokhatott hozzá.

 

21:27

 

Végeredmény Békéscsabáról: nyert a független Szarvas Péter, 7 százalékpontot vert a fideszes Hanó Miklósra. A testület többsége azonban fideszes lett. Esztergom már ismeri a független polgármester - fideszes testület felállást az elmúlt négy évből, ott most úgy néz ki, leváltják Tétényi Évát

 

21:24

 

65,22 százalékos feldolgozottság mellett Dr. Lengyel Róbert független jelölt áll az élen, 3390 szavazattal Siófokon. A Fidesz-KDNP jelöltje, Balázs Árpád a szavazatok 35,65 százalékát birtokolja, rá az eddigi feldolgozottság szerint 1968-an szavaztak.

 

 

21:22

 

Az első kerületben már biztos Nagy Gábor Tamás győzelme, 70 százalékos feldolgozottságnál több mint 45 százalékponttal, 3 ezer szavazattal, magasan vezetett minden más jelölt előtt - igaz, itt  az ellenzéki pártok egymás ellen indultak, a DK, az MSZP és az Együtt-Pm is önállóan indított jelöltet.


A második kerületben sem kétséges Láng Zsolt fideszes polgármester győzelme, Horváth Csaba (MSZP) fele annyi szavazattal rendelkezik, mint ő, a 38 százalékos feldolgozás mellett.


A harmadikban Bús Balázs fideszes polgármester biztosan nyerhet, a szavazókörök több mint felének adatai szerint a szavazatok 54 százalékát szerezte meg, míg az Együtt-PM jelöltje a második 27,7 százalékkal. 

21:19

Budapesten 52 százalékos a feldolgozottság, Tarlós István 15 százalékpont előnnyel, vagyis 45 ezer szavazattal vezet Bokros Lajos előtt. Staudt Gábor 23 ezer, Csárdi Antal 16 ezer, Bodnár Zoltán 6 ezer szavazatot kapott eddig.

Miskolcon egyre valószínűbb a Fidesz-győzelem: Kriza Ákos közel négyezer szavazattal veri Pásztor Albertet, Jakab Péter mindkettejüktől leszakadt.

21:14

Ajkán az MSZP-s Schwartz Béla nyert, 8 százalékpont előnnyel a Fideszes Fenyvesi Zoltán Mihály előtt. Esztergomban a Fideszes Romanek Etelka 350 szavazattal áll Tétényi Éva előtt, 92 százalékos feldolgozottságnál. Budapest XIV. kerületében 42 százalékos feldolgozottságnál az Együtt-PM Karácsony Gergely előnye közel 700 szavazat az eddigi Fideszes alpolgármester Rozgonyi Zoltán előtt. Ebben a kerületben többször elhangzott a választás előtt, hogy a Civil Zugló jelöltje, Várnai László elvehet szavazatokat a baloldali jelölttől, Várnai jelenleg 1300 szavazatnál tart. A IX. kerületben a Fideszes Bácskai János 92 szavazattal vezet az Együtt-PM-es Gegesy Ferenc előtt, 66 százalékos feldolgozottságnál.

21:10

78,38 százalékos feldolgozottság mellett 3109 szavazattal első helyen áll Janiczak Dávid a Jobbik jelöltje Ózdon, így a szavazatok 39,3 százalékát birtokolja. Szorosan mögötte áll 3048 szavazattal Fürjes Pál, a Fidesz-KDNP jelöltje.

21:00

Budapesten 32 százalékos feldolgozottságnál Tarlós István 90 ezer, Bokros Lajos 62 ezer voksnál tart. Staudt Gábor 14 700, Csárdi Antal 9600, Bodnár Zoltán 3600 szavazatnál tart.

20:57

100 százalékos feldolgozottsággal a Fidesz-KDNP jelölte, Szita Károly Kaposvár polgármestere, aki a szavazatok 65,57 százalékát birtokolja.

20:56

Békéscsabán igazi meglepetés született: Szarvas Péter független jelölt veheti át a parlamentbe távozó eddigi polgármester, Vantara Gyula helyét. A választást 41,83 százalékkal megnyerő Szarvast, aki tavalyi elmozdításáig a régió Volán-társaságait tömörítő céget vezette. Érdekes, hogy mögé állt a Jobbik is. A baloldal közös jelöltje Velkey Gábor csak a szavazatok 20 százalékát kapta meg.

A megyei jogú városok közül Szegeden van esélye még ellenzéki jelöltnek a polgármesteri címre. Az MSZP-s Botka László a szavazatok 60 százalékos feldolgozottsága mellett a voksoknak is csaknem a 60 százalékára számíthat, fideszes kihívója, Kothencz János eredménye 36,5 százalék.

Megőrizheti polgármesteri pozícióját Miskolc fideszes városvezető is: 53 százalékos feldolgozottságnál Kriza Ákos a voksok 42,48 százalékával vezet, Pásztor Albert, a baloldal jelöltje eddig a szavazatok 32,61 százalékát szerezte meg.

Rendkívül szoros az állás Szombathelyen: a vasi megyeszékhelyen fej-fej mellett, 40 százalék körüli eredményt tudhat magáénak Puskás Tivadar fideszes polgármester és Ipkovich György ellenzéki jelölt is, igaz, itt még csak a voksok 27,5 százalékát dolgozták fel.

Kaposváron magabiztos fölénnyel, a voksok csaknem kétharmadával nyert Szita Károly eddigi polgármester. Meggyőző fölénnyel, 60 százalékos eredménnyel vezet a szavazatok harmadának feldolgozása mellett Győr fideszes polgármestere, Borkai Zsolt is. Újrázhat Szolnok vezetője, Szalay Ferenc is, aki a voksok több mint felét megszerezve nyert a Jász-Nagykun-Szolnok megyei központban. Ha nem is ilyen meggyőző fölénnyel, de biztosan nyerheti meg a pécsi polgármester-választást a baranyai megyei jogú város vezetője, Páva Zsolt is. Ő 95 százalékos feldolgozottság mellett a voksok 39,25 százalékát szerezte meg.

Hiába távozott Debrecen fideszes polgármestere, Kósa Lajos, az előzetes eredmények alapján meg tudta nyerni a hajdú-bihari megyeszékhelyet. Papp László 85 százalékos feldolgozottság mellett 56,64 százalékkal vezet.

20:54

Pakson, ahol a jobboldal gyakorlatilag kettészakadt, még csak az első 127 szavazatot számolták össze, ott Süli János 95-32-re vezet a fideszes Kozmann Györggyel szemben.

Gödöllőn 3,5 százalékot dolgoztak fel, de Gémesi György mégis kezdhet megnyugodni, már most 253-60-ra vezet.

Zuglóban 16 százaléknál Karácsony Gergely 3061-2731-re vezet Rozgonyi Zoltán előtt.

A Ferencvárosban áttörést érhet el a Fidesz: a IX. kerület majdhogynem örökös polgármestere, Gegesy Ferenc 54 százalékos feldolgozottság mellett vesztésre áll a Fidesz-KDNP jelöltjével, Bácskai Jánossal szemben. a szavaztkülönbség azonban még mindig nem nagy, a kormánypárti jelölt kevesebb mint száz szavazattal vezet.

20:47

93,75 százalékos feldolgozottság mellett Pásztor Béla, független jelölt áll az élen 87,32 százalékos eredményével Veresegyházán.

20:43

45,95 százalékos feldolgozottság mellett vezet Ózdon a Fidesz-KDNP jelöltje, Fürjes Pál 40,75 százalékával. Szorosan követi a Jobbik jelöltje a maga 36,7 százaléval, egyelőre 171 szavazattal áll az élen Fürjes Pál.

20:42

Billegő kerület a kilencedik. A Ferencvárosban az Együtt-PM-et képviselő polgármestert, Gegesy Ferencet szorongatja Bácskai János a Fidesz-KDNPjelöltje. A XI. kerületben, Újbudán is nagy a csata Hoffmann Tamás Fidesz-KDNP-s polgármester és elődje, Molnár Ccsa (MSZP) között. Zuglóban Karácsony Gergely néhány szavazattal veri Rozgonyi Zoltán, jelenlegi fideszes alpolgármestert.

Rákospalotán a DK-s Hajdú László és a fideszes Pintér Gábor között szoros a verseny - nagyon alacsony, tíz százalékos feldolgozottság mellett csak harminc szavazat választja el őket egymástól.

20:41

Budapesten 20 ezer szavazat Tarlós István előnye Bokros Lajossal szemben.

Szombathelyen a fideszes Puskás Tivadar előnye közel 200 szavazat az MSZP-s Ipkovich György előtt. Esztergombam Romanek Etelka 356 szavazattal áll Tétényi Éva előtt. A IX. kerületben 14 szavazat a fideszes Bácskai János előnye.

Békéscsabán 95 százalékos a feldolgozottság, a független Szarvas Péter 1400 szavazattal vezet. Szegeden Botka László a szavazatok közel 60 százalékát megszerezte.

20:35

A 2010-es önkormányzati választások eredményeitől jobbat várnak az LMP-nél. "A feldolgozottság elég alacsony, így azt a célt, hogy új irányt adjunk ennek az országnak, azt még elérhetjük" - mondta Csárdi Antal, az LMP főpolgármester-jelöltje.

20:32

Felcsúton már 100 százalékos a feldolgozottság, Mészáros Lőrinc 82,83 százalékkal nyert.

20:28

A jelenlegi feldolgozottság mellett a Jobbik mindössze négy településen adhat polgármestert: Tiszavasváriban Fülöp Erik Sándor megőrizheti a tisztséget, míg Ózdon a huszonhét esztendős Janiczak Dávid áll jól. Cegléden Korondi Miklós vezet, Törökszentmiklóson pedig Markót Imre. A valasztas.hu-n egy rövid időre megjelent egy olyan adat is, amely szerint Tótkomlóson is a Jobbik vezet, de azóta újra 0 százalékos feldolgozottság látszik csak.

20:26

Tarlós István már több mint 7000 szavazattal vezet, 8,5 százalékos feldolgozottságnál ő 20 ezer, Bokros Lajos 13 ezer szavazatot kapott, Staudt Gábor 3700-at.

20:25

Békéscsabán a 79 százalékos feldolgozottságnál a Független Szarvas Péter előnye közel 1200 szavazat. Miskolcon a Fideszes Kriza Ákos egyre biztosabban vezet, 30 százalékos feldolgozottságnál 1300 szavazattal áll Pásztor Albert előtt. Ugyan gyakran esett szó arról,hogy akár a Jobbik is komoly esélyekkel indulhat, Jakab Péter jelenleg több mint 3000 szavazat hátrányban van Kriza Ákossal szemben.

20:23

XIII. kerületben kétharmad fölött áll az MSZP, igaz még 5 százalékos a feldolgozottság.

20:22

Szegeden több mint 4000 szavazat Botka László (MSZP) előnye.

20:19

IX. kerületben egy szavazattal vezet a Fidesz-KDNP, Bácskai János személyében.

20:15

24,32 százalékos feldolgozottság mellett 40,09 százalékkal vezet Ózdon a Jobbik jelöltje, Janiczak Dávid, őt 35,95 százalékkal a Fidesz-KDNP jelöltje Fürjes Pál követi.

20:14

Budapesten az átlagosnál valamivel alacsonyabb volt a részvétel fél hatkor: valamivel több, mint 37 százalékos. A legaktívabb kerület a XII. volt (43 százalékkal) - ezt szinte biztos Fideszes körzetként emlegették korábban, míg a legalacsonyabb részvételi arányt a nyolcadik kerületben regisztrálták, 26 százalékosat. Nógrádban 48 százaléka ment el a szavazóknak, míg a legpasszívabb megye Hajdú Bihar volt 26 százalékkal. Debrecenben 26 százalék ment el, ami láthatóan a Fidesznek kedvezett, hiszen a jelenlegi feldolgozottság mellett biztosan vezet a Fidesz-KDNP jelöltje, Papp László.

Eddig 19 megyei jogú városból és 21 budapesti kerületből érkezett előzetes eredmény (csak a 14-15.-ből nem) - a feldolgozottság különböző fokú. A 19 megyei jogú városból 17-ben a Fidesz-KDNP jelöltje vezet, két településen van ellenzéki előnyben: Szegeden Botka László, Békéscsabán Szarvas Péter (független jelölt) vezet. A fideszes városok:  Pécs – Dr. Páva Zsolt,  Kecskemét – Szemereyné Pataki Klaudia ,  Miskolc  Dr. Kriza Ákos, Hódmezővásárhely –Almási István,  Dunaújváros – Cserna Gábor Ferenc,  Székesfehérvár –Dr. Cser-Palkovics András, Sopron–Dr. Fodor Tamás József, Debrecen – Dr. Papp László, Szolnok  – Szalay Ferenc, Tatabánya–Schmidt Csaba, Érd–T.Mészáros András József, Kaposvár–Szita Károly, Nyíregyháza–Dr. Kovács Ferenc, Szekszárd–Ács Rezső, Veszprém–Porga Gyula, Zalaegerszeg–Balaicz Zoltán.


Budapesten négy kerület nem Fideszes: a 13.-ban Tóth József újrázhat, a XXIII.ban Geiger Ferenc őrizheti meg a polgármesteri széket, míg   Kispesten Gajda Péter, a Pesterzsébeten pedig Szabados Ákos - a mostani adatok szerint. A többi kerületben mindenütt a Fidesz vezet, azokban is, ahol az ellenzék eddig reménykedett a győzelemben.

20:13

Budapest sima ügy: Tarlós István 49,98 százalékot kapott eddig, ez 11 498 voksot jelent 5 százalékos feldolgozottságnál. Bokros Lajos 33, Staudt Gábor 9,5, Csárdi Antal 5,2, Bodnár Zoltán 1,8 százalékon áll.

20:12

A VII. kerület egyre inkább a Fidesznek áll: Vattamány Zsolt előnye 11 százalékos feldolgozottságnál közel 300 szavazat. A IX. kerületben a fideszes Bácskai János előnye 20 szavazat 15 százalék után.

Békéscsabán nagy meglepetés alakul: a független Szarvas Péter a szavazatok kétharmados feldolgozottságánál 800 szavazhattal áll a fideszes Hanó Miklós előtt.

Miskolcon 10,5 százaléknál Kriza Ákos (Fidesz) 540 szavazattal áll a baloldali Pásztor Albert, és majdnem 1400-zal a jobbikos Jakab Péter előtt.

Szegeden szintén 10,5 százaléknál Botka László 1800 szavazattal veri Kothencz Jánost.

20:08

Esztergomban 14 százalékos feldolgozottságnál a fideszes Romanek Etelka 69 szavazattal vezet Tétényi Éva előtt.

20:07

Veresegyházon Pásztor Béla, az 1965 óta folyamatosan hivatalban lévő tanácselnök, majd polgármester egészen biztosan maradhat: 43 százalékos feldolgozottságnál 87-13 százalék arányban veri a fideszes ellenfelét.

20:03

Néhány százalékos feldolgozottság mellett eddig magasan a Fidesz vezet a VIII., a X., a XVI., A XVII., a XXI. és a XXII. kerületben. A IX. kerületben az Együtt-PM, a XXIII. kerületben a Civil Szervezetek vezet.

20:01

A XIII. kerület az MSZP stabil bástyája, igaz, még ott is csak 6,73 százalékos a feldolgozottság. A szocialista Tóth József 298, a KDNP-s Bagdy Gábor 110 szavazatot kapott eddig.

19:59

Újabb részeredmény Budapestről: 0,62 százalékos feldolgozottságnál Tarlós István 1284, Bokros Lajos 687, Staudt Gábor 264, Csárdi Antal 111, Bodnár Zoltán 48 szavazatnál tart.

19:56

Budapest VII. kerületében alacsony feldolgozottságnál vezet a fideszes Vattamány Zsolt, 199-107-re. A IX. kerületben 3,25 százaléknál az Együtt-PM-es Gegesy Ferencnek két szavazat az előnye a fideszes Bácskai János előtt.

19:54

Miskolcon 8 százalék feletti feldolgozottságnál Kriza Ákos 1829, Pásztor Albert 1410, Jakab Péter 1057 szavazatnál áll.

Szegeden 3, 25 százalékos feldolgozottságnál Botka László 530, Kothencz János 338 szavazatnál tart.

Békéscsabán sem a Fidesz vezet: 3,25 százaléknál a független Szarvas Péter 3243, a fideszes Hanó Miklós 2714, a liberális Velkey Gábor 1459 szavazatnál tart.

Pécsett 21 százalék feletti a feldolgozottság, ott Páva Zsolt vezet. Debrecenben is egyértelmű a Fidesz-fölény.

19:50

Itt az első budapesti részeredmény, igaz, ez még sokat nem jelent: Budapesten 0,48 százalékos feldolgozottságnál Tarlós István 504 szavazat előnnyel vezet Bokros Lajos előtt.

19:49

"Baloldali főpolgármester jelöltet nem látok. Én azt tudom mondani,hogy szívesen vállalom minden baloldali érzelmű képviseletét is" - nyilatkozta Tarlós István.

19:44

Gyurcsány Ferenc a Demokratikus Koalíció elnöke azt nyilatkozta, hogy "ha négy év alatt semmit nem léptünk előre, akkor rosszul csinálunk valamit, de átkozottul."

19:39

Rogán Antal a Fidesz frakcióvezetője szerint átlagosnak mondható a részvételi arány, de az alacsony budapesti részvétel annak tudható be, hogy a baloldal szimpatizánsai nem járultak az urnákhoz.

19:32

Rendben zajlottak a választások, néhány esetben voltak csak fennakadások, mondta sajtótájékoztatóján Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke. Előfordult olyan is, hogy egy mozgóurnát kérő választópolgár időközben bement a szavazókörbe, de ezt is rugalmasan megoldották - jelenti az Index.

19:15

Az eddigi utolsó, fél 7-es adatok szerint 39,82 százalékos volt a részvétel. A legtöbben Nógrádban szavaztak addig, 48,03 százaléknyian, a legkevesebben pedig Hajdú-Biharban, 35,62 százalékos az ottani részvétel. Ezzel gyakorlatilag biztos, hogy nem lesz meg az 50 százalékos részvétel, de az sem esélytelen, hogy a demokráciánk legérdektelenebb önkormányzati választása a mostani. 1990-ben 45,95, 1994-ben pedig 43,44 százalékos volt a részvétel, ez utóbbit talán még el lehet érni az utolsó másfél óra szavazataival. 1998-ban 45,66 százalék szavazott, a politikailag már igencsak túlfűtött hangulatú 2002-ben 51,11, 2006-ban, két héttel az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése után 53,11, 2010-ben pedig, amikor papírforma volt a nagy különbségű Fidesz-győzelem, így unalmasabb lett a választás, csak 47,12.

19:00

Lezárták az urnákat, véget ért az önkormányzati és a nemzetiségi választás. A szavazatszámláló bizottságok először több adminisztratív feladatot elvégeznek, mielőtt az urnákat felbonthatnák: összecsomagolják az elrontott és fel nem használt szavazólapokat, és jegyzőkönyvben rögzítik a szavazáson megjelentek számát. Csak ezek után bonthatják fel az urnákat. A szavazatszámláló bizottság a szavazatokat minden esetben legalább kétszer számlálja meg, de természetesen ha szoros az eredmény, vagy ha a jelöltek, jelölő szervezetek azt kérik, akkor ebből lehet több újraszámolás is.

Először várhatóan a legkisebb falvakból érkeznek az eredmények, ahol csak néhány tucat szavazatot kell összeszámolni. Valószínűleg szintén hamar végeznek a számolással a megyei jogú városokban is, mivel ott nem három, hanem csupán kettő szavazólapot kell borítékonként átnézni - ők megyei listára nem szavaznak. A Nemzeti Választási Iroda szerint este 11-re már egészen biztosan eredményt lehet hirdetni szinte mindenhol, de fontos részeredmények már ennél jóval korábban lesznek.

A napközbeni eseményekről bővebben itt olvashat.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.