Ausztria a lap megfogalmazása szerint a "korrupció oázisa", az államügyészség és a bíróságok pedig nem tesznek kellően meggyőző lépéseket a helyzet javítása érdekében. A Die Presse emlékeztet arra, hogy a helyzettel kapcsolatos éles kritika Mark Pleth-től, az OECD korrupcióellenes szakértőjétől hangzott el, ennek pedig komoly súlya van a nemzetközi közvéleményben. Az Európai Tanács korrupcióellenes csoportja, a Greco a közelmúltban szemügyre vette az osztrák pártfinanszírozást is és decemberben előterjesztési javaslatait ezzel kapcsolatban.
Az osztrák lap megfogalmazása szerint azonban újabb "blamázs" fenyegeti az országot, hiszen a Transparency International is kijózanító adatokat tehet közzé az osztrák helyzetről. Legutóbb Ausztria a tizenötödik helyre került a korrupciót értékelő listán, ami általánosságban nem mondható rossznak, de más nyugat-európai országokkal összevetésben nem túl biztató. Ez nem csoda, hiszen az elmúlt években korrupciós ügyektől volt hangos Ausztria, ezek közé tartozik a Telekom botrány, illetve a Bawagnál és az ÖBB-nél történő kétes ügyletek.
A szintén osztrák VoestAlpine ügyében pedig jelenleg nyomoznak, a cég ugyanis részt vett a sínbarátok néven emlegetett német vasúti kartellben. És bár információt adott a hatóságoknak a történtekről, elképzelhető, hogy nem kerüli el a bírságot, amennyiben bebizonyosodik, hogy tájékoztatása nem volt teljeskörű.
A lap hozzáteszi, hogy Ausztriában nincs napirenden a pártfinanszírozás átláthatóvá tétele, holott még Ukrajnában is tilos a lobbistákkal való kapcsolatok (konkrét pénzmozgás nélküli) ápolása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.