A hatóság helyi idő szerint vasárnap déli tájékoztatása szerint 8133 ember biztosan életét vesztette a kettős csapásban és 12 272-en vannak az eltűntek hivatalos listáján. A katasztrófák által leginkább sújtott Mijagi prefektúrában az eddigi adatok szerint 4882 ember vesztette életét.
A Jiji Press hírügynökség információi szerint azonban a prefektúra rendőrfőnöke több mint 15 ezer holttest kezelésére alkalmas felszerelést kért az egészségügyi hatóságoktól. A katasztrófa Mijagi mellett Ivate prefektúrában követelte a legtöbb áldozatot, ott az eddigi információk szerint 2525 ember vesztette életét.
A friss adatok nyilvánosságra kerülésével kiderült, hogy a múlt heti katasztrófa jóval súlyosabb veszteségeket okozott, mint az 1995-ös kobei földrengés - akkor ugyanis 6434 ember vesztette életét a csapásban. Japán legtragikusabb természeti katasztrófája 1923-ban következett be: a Nagy Kanto-földrengésben több mint 142 ezren haltak meg.
Jukio Edano, a japán kormány vezető szóvivője megerősítette, hogy kivonják a forgalomból a földrengésben megsérült fukusimai atomerőművet. A japán kormány most először nyilatkozott a reaktor sorsáról. Edano megerősítette, hogy a létesítményt mindenképpen be kell zárni és semmilyen körülmények között nem indítható újra, mivel a hűtéséhez használt tengervíz tönkreteszi az alkatrészeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.