Arra a kérdésre, hogyan reagál a történtekre, Schmitt Pál úgy válaszolt, köztársasági elnökként örül annak, hogy a törvények mindenkire egyformán vonatkoznak. Arra a kérdésre, marad-e köztársasági elnök, úgy válaszolt, a doktori dolgozat megírása nincs összefüggésben a pozíciójával. Amikor a legjobb tudása szerint megírta a dolgozatát, már a MOB elnöke volt és olimpiai bajnok. Hozzátette: az egyetem húsz évvel ezelőtt elfogadta a doktori disszertációját, akkor az volt a szokás, hogy a dolgozat végén tüntetik fel a bibliográfiát. Schmitt Pál hangsúlyozta, hogy a bírák jóváhagyták dolgozatát, amelyet három órán keresztül védett meg és nem tulajdonította el senki szellemi tulajdonát.
A köztársasági elnök kifogásolta, hogy a SOTE gyorsított eljárásban, a megkérdezése nélkül folytatta le eljárást doktorijával kapcsolatban, holott több ezer éves jog, hogy a másik felet is meg kell hallgatni. Elmondta, hogy kész arra, hogy tovább küzdjön és be fogja bizonyítani, hogy a mai feltételek mellett is képes megszerezni a PhD fokozatot. Hozzátette: a köztársasági elnököt ne lehet perelni, ezért ő sem perel majd a személyét ért támadások miatt.
A miniszterelnök reggel az MR1 Kossuth Rádióban megismételte korábbi nyilatkozatát, miszerint a köztársasági elnök személye szent és sérthetetlen, ezért a kormányfő nem nyilváníthat véleményt a kérdésben. Pontosan ugyanez a nyilatkozta ma reggel Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő szájából is elhangzott. Szijjártó a TV2 Mokka című reggeli műsorában arra a kérdésre, hogyan minősíti az ügy kirobbanásakor tett megjegyzését, miszerint az ügy "bulvár kacsa", a szóviő úgy fogalmazott: egyel hátrébb lépne.
A Semmelweis Egyetem szenátusa tegnap 33 igen és 4 nem szavazat mellett döntött úgy, hogy az államfő nem tarthatja meg a doktori címét, miután bebizonyosodott, hogy a disszertációjából legalább 180 oldal fordítás - jelentette be Tulassay Tivadar, az egyetem rektora.
Arról egyelőre nem született döntés, hogy Schmitt köztársasági elnök maradhat-e; az államfő a bejelentés pillanatában épp repülőn ült Szöulból Budapestre tartva. A kormány tagjai lemondták minden csütörtöki nyilvános szereplésüket, a kecskeméti Mercedes-gyáravatáson tartózkodó Orbán Viktor miniszterelnök, Kövér László házelnök, Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő is kitért a Schmitt sorsát faggató kérdések elől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.