Az átállítás célja az, hogy a nappalok minél jobban egybeessenek a lakosság szokásos ébrenléti idejével, ami reggel héttől este tízig tart.
Az átállítást először Franciországban vezették be 1976, három évvel az olajrobbanás után. Akkor a lépést azzal indokolták, hogy az akcióval 300 ezer tonna kőolajnak megfelelő energiamegtakarítás érhető el.
Magyarországon 1980 óta alkalmazzák évről-évre a nyári időszámítást. A nyári-téli időszámítást jelenleg egy 1996-os kormányrendelet szabályozza, amelyet az Európai Unió tagállamaiban érvényes szabályhoz igazítottak. Eszerint a nyári időszámítás minden év március utolsó vasárnapján kezdődik és október utolsó vasárnapjáig tart.
Az energetikában dolgozó szakemberek szerint azonban a megváltozott szokások és a fejlettebb technológiai berendezések miatt már hazánkban sem csökken jelentősen az áramfogyasztás a nyári időszámításra átállással. A megtakarítás legnagyobb része korábban abból fakadt, hogy a közvilágítást elég volt egy órával később bekapcsolni, azonban a rendszer ma már sokkal rugalmasabb, és a lámpák működését a sötétedéshez lehet hangolni.
Mindenesetre ne feledjék: vasárnap hajnali 2-kor egy órával előrébb, 3 órára kell az órákat állítani!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.