Hegedűs Zsuzsa szociológus még tavaly ősszel, a Magyar Ápolási Igazgatók Egyesületének konferenciáján jelentette be: a tervek szerint 1500 ember szerez ily módon majd képesítést, mégpedig több százmillió forintos uniós támogatással. A képzések heteken belül elindulnak – mondta akkor a főtanácsadó, akit most napokon keresztül hiába próbáltunk elérni, hogy megtudjuk, hogyan halad a program, hány embert képeztek már ki.
Az Egészségügyi Államtitkárságon sem kaptunk választ ez irányú kérdésünkre, ott azt mondták, a program kidolgozójától érdeklődjünk. Válaszolt viszont, mégpedig sommásan érdeklődésünkre a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke: „Hála Istennek, semmi nem lett belőle” – mondta Balogh Zoltán. A szakmán belül az elképzelés már a bejelentéskor megdöbbenést keltett, és bár a kamara még egyeztetést is ajánlott a főtanácsadónak a humánerőforrás-helyzet javítása érdekében, végül is sem őket, sem az ápolási igazgatókat nem keresték meg az óta sem a konkrétumokkal – mondta Balogh Zoltán.
A MESZK elnöke megerősítette: azért nem megoldás segédápolókkal, ápolási asszisztensekkel feltölteni a létszámot, mert „bár fehér köpenyt viselnek, szakmai segítséget nem jelentenek a túlterhelt szakápolóknak”. Az egészségügyből a jól képzett, nyelvet beszélő szakdolgozók hiányoznak, akik elhagyják a pályát vagy az országot. Ma 4-6 ezerrel több ilyen szakember kellene a betegágyak mellé, döntően a Közép-Magyarországi régióban – mondta az elnök
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.