Sarkozy a francia kormánnyal való heti találkozóját követően közleményben tudatta: felkérte a külügyminiszterét arra, hogy azonnali és konkrét szankciókat sürgessen Líbiával szemben. Az elnök úgy fogalmazott: a gazdasági, pénzügyi és kereskedelmi kapcsolatok megszakítására azért van szükség, hogy a líbiai forradalom leverésében részt vevők tudják: az erőszakos cselekmények nem maradnak megtorlás nélkül.
Angela Merkel német kancellár borzalmasnak minősítette Kadhafi tegnapi televíziós beszédét, amelyben drogos kisebbségnek nevezte a kormányellenes tüntetőket és közölte: nem mond le a hatalomról. A kancellár a Financial Times jelentése szerint nem tartotta kizártnak, hogy támogatná a Kadhafi ellen meghozandó szankciókat. Franco Frattini olasz külügyminiszter mintegy ezerre teszi a líbiai forradalom halálos áldozatainak számát, a tárcavezető 200-300 ezer Líbiából érkező menekültre számít az elkövetkező hetekben.
Abdelfattah Junisz líbiai belügyminiszter már csatlakozott a forradalmárokhoz, az ország keleti részét pedig jelenleg a Kadhafi-ellenes erők tartják irányításuk alatt. A kiszivárgott információk szerint a hadsereg több egysége is csatlakozott a felkelőkhöz. Az AP jelentése szerint ugyanakkor a Kadhafihoz hű erők a fővárosban válogatás nélkül tüzet nyitnak a lakosságra, ezért a Tripoliban élők egy része nem meri elhagyni otthonát.
A diktátor televíziós beszédben jelentette ki kedden, hogy ha kell, "mártírként" fogja végezni. Az al-Arabíja hírtelevíziónak nyilatkozó Junisz szerint az ezdredes inkább öngyilkos lesz, de nem vonul számízetésbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.