A tanulmány kimutatta, hogy öt emberből egy (20 százalék) „gyenge”, „alap” pénzügyi ismeretekkel pedig a lakosság kétharmada (66 százalék) rendelkezik. Mindezek alapján úgy tűnik, hogy a pénzügyi ismeretek szintje csökken, hiszen 2010-ben még a válaszadók 21 százalék-a rendelkezett „jó” vagy „kiváló” tudással. A felmérés szerint Magyarország negyedik helyezésével az élmezőnyben szerepel.
Országokra lebontva Görögország érte el a legmagasabb pontszámot a vizsgált 11 állam közül, mivel a megkérdezettek 24 százalékának voltak „jó” vagy „kiváló” pénzügyi ismeretei. A második helyen az Egyesült Királyság áll, ahol a lakosság 22 százalék-a rendelkezik „kiváló” vagy „jó” pénzügyi tudással. Törökországban viszont mindössze a lakosság 7 százalék-a tartozik ezekbe a csoportokba, így a vizsgált országok között az utolsó helyre került.
A 13 kérdésből az európaiak átlagosan 6,2-re válaszoltak helyesen, szemben a 2010-es 6,8-as eredménnyel. A négy terület közül a megkérdezettek a megtakarításokkal kapcsolatba érték el a legalacsonyabb pontszámot: mindössze 41 százalék válaszolt helyesen, összehasonlítva a „Házon belül és körül” területtel kapcsolatban, ahol a megkérdezettek 45 százaléka adott jó választ. A befektetésekkel kapcsolatos kérdések 50 százalék-ára, míg a pénzügyi jövővel kapcsolatos kérdések 52 százalékára kaptak helyes feleletet. Két évvel ezelőtt mind a négy területen jobb eredményt értek el az európai megkérdezettek.
A tanulmányból az is kiderül, hogy amikor pénzügyi döntéseket hozunk, az európai lakosságnak csak kicsit több mint negyede (26 százalék) alapozza döntését kizárólag a saját tudására, 53 százalék valamelyik hozzátartozója segítségét kéri, és mindössze 7 százaléka dönt saját tudása vagy egy tanácsadó ajánlásai alapján.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.