A debreceni orvoskaron több mint háromszáz, a pécsin negyvennyolc, a szegedi orvos- és gyógyszerészkaron több mint száz, a Semmelweis Egyetemen huszonhét az Ebola-fertőzéssel leginkább érintett afrikai országokban élő hallgató kezdi meg a tanévet szeptemberben.
A Debreceni Egyetem vezetése és Nemzetközi Oktatást Koordináló Központja, mint kérdésünkre elmondták, hetek óta szorosan együttműködik az egészségügyi hatóságokkal, maximálisan eleget téve az általuk előírt megelőző intézkedéseknek. A többi egyetemen ugyanígy járnak el: mindenütt ki kell tölteniük az ideérkező hallgatóknak az egészségügyi kérdőívet és a nyilatkozatot. A Délmagyarország című lappal Pál Krisztina, a külföldi hallgatókat ellátó háziorvos közölte: a vírussal fertőzött országokból jött hallgatók addig nem kezdhetik meg a klinikai gyakorlatot, amíg az általános vizsgálaton, laborvizsgálaton és mellkasröntgenen nem vettek részt.
Az egyetemek, ahogyan a hazai egészségügyi intézmények, fokozottan készülnek az Ebola esetleges megjelenésére, jóllehet a szakemberek úgy nyilatkoznak: kicsi az esélye a vírus behurcolásának. A kórházak mindenesetre körlevelet kaptak a kormányhivataloktól arról, mi a teendőjük Ebola-gyanú esetén. Az ÁNTSZ is nyugat: laborjuk, a Liszt Ferenc-repülőtér, valamint a Szent László Kórház trópusi osztálya is felkészült esetleges behurcolt esetek fogadására. Az utóbbiban azonban mindössze két elkülönítő helyiség áll rendelkezésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.