Az eladósodást kiváltó tényezők között a munkanélküliség még mindig vezető helyen szerepel, bár ez a szám némiképp csökkent a tavalyi felméréshez képest. Míg 2013-ban az adósok közel felét érintette ez a probléma, idén már csak a felmérésben résztvevők 43 százaléka jelölte meg a munkanélküliséget a fizetésképtelenség elsődleges okaként. A kutatásból az is kiderül, hogy visszaesett azoknak a száma, akik arra hivatkoztak, hogy járadékból élnek, és ezért nem tudják fizetni a számláikat. A csökkenés oka többek között valószínűsíthetően a közmunkaprogram beindítása volt. Továbbra is jelentős a jövedelemből történő letiltás, melynek aránya közel háromszorosára emelkedett 2010 óra.
A felmérés arra is rávilágít, hogy nem a magas törlesztő részlet miatt váltak fizetésképtelenné az adósok. A hiteltörlesztéseknél a devizahitelesek megmentésére irányuló intézkedések hatása is jól látható, 2012 második felétől csökkent, majd 2013 második felétől 6 százaléknál ismét stagnált a hitel miatt fizetésképtelenné vált adósok száma. A bankszektorban történő letiltások aránya lényegesen magasabb (25 százalék) a telekommunikációs és közmű szektorban tapasztaltnál (10 százalék). A felmérésből jól látszik, hogy még mindig a telefon- és nternetszámlákkal csúsznak meg először. Az ilyen típusú számlafizetések elmaradása mögött általában rövid távú problémák állnak, míg a bank szektorban már inkább olyan okok vannak jelen, amelyek a havi rendszeres jövedelem elmaradásához kapcsolódnak; aki banki tartozásaival elmarad, az jellemzően már egyéb tartozást is felhalmozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.