Ennek megfelelően az alkalmazkodó jegybanki magatartás a továbbiakban is kitarthat, viszont elkezdődhet a piacok tesztelése azáltal, hogy a Fed kis mennyiségben értékpapír eladásokba kezdhet. Ennek során a Fannie Mae és a Freddie Mac is eladóként jelenhet meg a piacon, melynek célja, hogy likviditást szívjon ki a pénzpiacokról.
Nagyobb mennyiségű eladásba várhatóan csak 2010 elején kezdene bele a Fed, mivel ehhez a jegybanki tanács beleegyezése is kellene. Mindenesetre a Fednek folyamatosan kommunikálnia kell a piacokkal, hisz sokakat aggaszt a jegybank mérlegfőösszegének duplázódása és a korlátlan likviditás, amit a rendszerbe pumpáltak, pláne ha ehhez nem társul megfelelő exit stratégia, mivel így a hosszabb távú inflációs várakozások elszabadulhatnak, amelyek súlyosabb recesszióba taszíthatják az USA-t és a világgazdaságot.
Tegnap az EKB elnöke, Trichet is aggodalmának adott okot a devizapiaci kilengések és az erős euró miatt, szerinte mind Európának, mind az USA-nak együtt kell működnie ebben a tárgyban. Más kérdés, hogy amerikai részről nem sok hajlandóság mutatkozik, ők jól elvannak a gyengülő dollárral, most már a "nekünk erős dollár kell" szlogent sem nagyon hangoztatják.
Mindenesetre az ázsiai jegybankok lépése egybecseng a G20-ak múltkori véleményével, hogy új kereteket kell megalkotni a világgazdaság egyensúlytalanságok kiküszöbölésére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.