Alan Greenspan 1987 és 2006 között vezette a Fedet. A jegybank 2001-ben 6,5 százalékról 1,75 százalékra, majd 2003-ban 1 százalékra mérsékelte az alapkamatot. Egyes elemzők szerint az aránytalanul alacsony ráta következtében olcsóvá váló hitelek is okolhatóak a jelzáloghitel-válságért, hiszen ebben az időszakban olyanok is hitelhez jutottak, akik annak kifizetését valójában nem engedhették meg magunknak.
Greenspan többek között ezzel kapcsolatban is nyilatkozott mai meghallgatásán. A 84 éves jegybankár leszögezte, hogy nem a szegényeknek nyújtott hitelek vezettek az ingatlanpiaci buborék kialakulásához, hanem azokat az átláthatatlan konstrukciók, amelyeket a Wall Street ezekre épített - jelenti a Bloomberg.
A legendás bankár leszögezte: elnöksége alatt aktívan védték a fogyasztók jogait és nagyobb felügyeletet gyakoroltak a piacra, mint a későbbi években. "Míg szerencsére sok pénzügyi innováció sikeres, sok sikertelen" – fogalmazott Greenspan, aki szerint nem lehet előre meghatározni egy adott újítás eredményét. A jegybankár úgy látja, hogy a következő pénzügyi válság újabb toxikus eszközöket fed fel majd, amelyekről addig senki nem hallott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.