Az euró gyengélkedését ismét a befektetői hangulat romlása okozta. Az európai fizetőeszköz gyengélkedéséhez hozzájárultak Axel Weber német jegybankár pénteki szavai is a likviditási problémák mielőbbi megoldásával kapcsolatban.
A hét kezdetével a hangulat egyre borúsabbá válik a nemzetközi pénzpiacokon, amit még fokozhatnak a ma megjelenő európai beszerzési menedzser indexek, amennyiben azok elmaradnak a várakozásoktól. Ha tovább fokozódik a nemzetközi befektetői bizonytalanság, annak nyomán ismét a biztonságosabbnak vélt eszközök, a dollár, a svájci frank, a japán jen és az arany drágulhat, lendületet adva az euró-keresztek további árfolyamesésének.
Itthon hétfő reggel az eurót 279,33 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon. A dollárért 220 forintot, míg a svájci frankért 212,68 forintot kértek.
Ezen a héten több nemzetközileg meghatározó makrogazdasági adat is napvilágot lát: az Egyesült Államokban az ingatlanpiaci statisztikákat kísérheti a legnagyobb figyelem. Idehaza a hét legfontosabb eseménye kétségtelenül a mai magyar jegybanki kamatdöntés, illetve a legfrissebb inflációs jelentés publikálása lesz.
Ami a nemzetközi tőkepiacokat illeti, máris folytatják esésüket az ázsiai piacok, a főbb indexek közül reggel csupán a Shanghai Composite tudott pozitív tartományban maradni. A Nikkei 0,7, míg a Hang Seng 0,4 százalékkal csökkent. Nyugat Európában ezzel szemben kedvezőek a hírek: a londoni FTSE-100 index 0,32 százalékos, a frankfurti DAX-30 index 0,21 százalékos, a párizsi CAC-40 index 0,35 százalékos nyereségben állt a kereskedés kezdetekor.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe egy órával a nyitás után még mindig negatív tartományban, 0,35 százalékon állt. A BUX-on belül vezető részvények közül csak a Mol mutatott pozitív kötéseket, a többi papír mínuszokat jelzett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.