Másrészt a görög utcákon is szedi az áldozatait a válság, az utcai megmozdulásokban hárman vesztették életüket, ami szintén aláásta a piacok bizalmát, hiszen a zavargások, az anarchiától való félelem további eladókat hozott a parkettre. Ezen felül hiába próbálták meg hivatalosan is cáfolni, a piaci hírek már a spanyol mentőcsomagról szóltak, vagyis a görög államcsődtől való félelem nem állt meg a határoknál és Almunia, európai biztos korábbi kijelentését is cáfolta az élet, miszerint eurózóna tagország nem mehet csődbe.
Egyre nagyobb súly nehezedik az Európai Központi Bankra, és ennek megfelelően jóval nagyobb figyelmet kap a mai kamatdöntő ülés, és az azt követő sajtótájékoztató. A görög és az erre felfőzött európai adósságválság miatt ugyanis sokan hasonló válságkezelési stratégiát várnak a Trichet vezette EKB-től, mint amit az elmúlt egy-két évben a Fed követett, tudniillik jelentős eszközvásárlási program meghirdetését, jelentős monetáris lazítást.
Ezáltal lehetővé válna a különféle európai államok államkötvényeinek megvásárlása, és a deficit finanszírozás, igaz, ezt csak a másodlagos piacon lehetne megvalósítani, ugyanakkor egy kicsit ellentétes az EKB által vallott monetáris politikával.
Nagy kérdés tehát, hogy az EKB tud-e szakítani eddigi vaskalapos magatartásával, és monteráris lazításba kezd (ez persze szintén nyomás alatt tarthatja az eurót), vagy valami más pályát választ, mindenesetre gyors reagálást kell mutatnia, mielőtt a helyzet még súlyosabbá válna
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.