Az új részvény bevezetési ára 938 forint volt, az első üzletet 900 forintos áron kötötték. A papír árfolyama a kereskedés első órájában elérte 923 forintos maximumát, délután egy órakor pedig 882 forintos minimumát. A kereskedés 863 forintos árfolyam mellett fejeződött be, ez 75 forintos, 7,99 százalékos csökkenés a bevezetési árhoz képest.
A záró árfolyam ugyan alacsonyabb annál, amennyiért a legtöbb részvény elkelt a kibocsátás során, de magasabb annál a kedvezményes árnál, amennyiért az érintett ügyfelek jegyezhették a papírt. Az ő esetleges profitrealizálásuk lefelé nyomhatja a részvény értékét a jövőben. A régi tulajdonosok viszont mindenképp nyertek az új papírok kibocsátásával és a tőzsdei bevezetéssel, mert az jelentősen felértékelte az ő részvényeiket.
A Mol és az OTP Bank után a CIG Pannónia Biztosítónak van a harmadik legnagyobb tulajdonosi köre, tőkeértékét tekintve pedig a tizedik legnagyobb cég a tőzsdén – mondta Járai Zsigmond, a társaság felügyelőbizottságának elnöke. A nyilvános részvénykibocsátásnak köszönhetően ugyanis a tulajdonosok száma 142-ről mintegy 10 ezer főre nőtt, tőkéje pedig 9,3 milliárd forinttal gyarapodott.
A Járai Zsigmond által közöltek alapján nagyon ambiciózus tervei vannak a biztosítótársaságnak. A unit-linked típusú biztosítások területén már 22 százalékos részesedést szereztek, a biztosító azonban piacvezetővé kíván lenni először az életbiztosítási szegmensben, 5-10 év múlva pedig Magyarország legnagyobb biztosítójává akarnak válni. A társaság további célja még, hogy részvényüket átsorolják a B kategóriából az A kategóriába, és az mielőbb bekerüljön a BUX index kosarába is. Ezzel tovább bővíthetnék a részvényesek körét, és tovább növelnék a cég papírjainak értékét.
A tőzsdei bevezetéskor közölték a biztosító főbb III. negyedévi gazdálkodási adatait is. Ezek szerint a társaság mérlegfőösszege 29 milliárd forint volt szeptember végén. A cég kilenc hónap alatt 15 milliárd forint árbevételt ért el, mérleg szerinti eredménye pedig ugyanez idő alatt 2,5 milliárd forint veszteség volt, melyből 418 millió forintot a különadó tett ki. GIJ
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.