„Tíz év múlva a lakosság vélhetően okosabb lesz, mint a mindenkori politika, mert el tudják majd dönteni a különböző alkalmazásoknak köszönhetően, hogy milyen típusú szolgáltatásokat, hol, mennyiért vehetnek igénybe, sőt akár licitálni is tudnak majd a különböző egészségügyi szolgáltatásokra, ezzel versenyt is kialakíthatnak” - mondta lapunknak Heim Pál, a Heim Pál Alapítvány stratégiai igazgatója arra kérdésre, hogy 2026-ban milyen helyzetben lehet az egészségügy. A Világgazdaság Magyar Gazdasági Csúcstalálkozó 2016 című mai konferenciáján felszólaló szakértő szerint nem szabad a magánszektorra ellenfélként tekinteni, hanem az államnak meg kell találnia azokat a területeket, amelyeket hatékonyabban tud ellátni. Két olyan terület van, ahol az államnak hosszú távon is fontos szerepe van: a krónikus betegek, illetve a tartósan ágyhoz kötöttek ellátása. Várhatóan az állam hagyományos értelemben le fogja fejteni magáról viszont az ellátási kötelezettségeket. „Ezt jól is tenné, hiszen nem tudja olyan hatékonyan és humánusan ellátni ezeket a feladatokat, mint a nonprofit szféra vagy az egyházi intézmények” – jegyezte meg.
"Arra számítok, hogy a magyar piacon a vártnál gyorsabban fognak elterjedni a digitális technológia, az okos egészségügyi eszközök” – mondta. „A piac ezt gyorsan meg fogja lépni, de gyorsabb lenne a folyamat, ha ebben kormányzati szerepvállalás is történne, és a kormány az egészségügyet kiemelten fejlesztendő területként kezelné” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.