A rendezvények egészségügyi biztosítása ma évi 100-200 millió forint bevételt jelent a magánmentőknek, egy rendezvény egészségügyi biztosítása átlagosan 10 ezer forintba kerül óránként. A kifejezetten sportrendezvények biztosítására alakult Oxyteam - reklámszerződéseinek köszönhetően, közel 250 millió forint értékű térítésmentesen nyújtja szolgáltatásait a nagy sportszövetségeknek az elmúlt 15 évben.
Nem véletlen, hogy az Országos Mentőszolgálat az utóbbi években szinte teljesen kiszorult erről a piacról, aminek azonban nem csak az az oka, hogy a magánmentőknél drágábban vállalja a rendezvénybiztosítást, de az is, hogy a magánmentők olyan mentőerőt biztosítanak, amellyel azonnal kórházba tudják szállítani a sérülteket – mondja Nagy Tibor, az Oxyteam ügyvezető igazgatója.
A mentőgépjárművek felszereltsége és a mentőszemélyzet képzettsége is fontos szempont, különösen a sportrendezvények esetében, ahol akár a sérült sportoló karrierje múlhat azon, mennyire szakszerű, illetve magas színvonalú az orvosi segítség. A sportszövetségek közül ezért több is kiáll a mellett, hogy a sportrendezvények egészségügyi biztosítását a jövőben is a magánszolgáltatók láthassák el. Erről a napokban nyilatkozatot írtak alá az úszó, a kajak-kenu, a birkózó, az ökölvívó, a röplabda és a golf szövetség vezetői.
Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke többek között kiemeli: a szövetségnek egy 2014-es szerződés alapján hosszú távú partnere a Sport Ambulance Service, és nem csak a szövetség, de például a 2021-es világbajnokságra készülő magyar úszósport érdekeit is az szolgálja, „hogy a számára mind szakmailag, mind anyagilag optimális, kipróbált partnerét megtarthassa”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.