A német energiavállalat, az RWE a hesseni szövetségi bíróságon keresetet nyújtott be a német állam ellen azután, hogy Angela Merkel elrendelte a hét legidősebb német atomerőmű leállítását.
A japán katasztrófát követően biztonsági okokból Angela Merkel március 19-én döntött arról, hogy lekapcsolja a német hálózatról a hét legidősebb atomerőművet. Egy 2002-ben elfogadott terv szerint 2022-re Németország teljes mértékben kiiktatná az atomenergiát, ugyanakkor a kancellár kétségbe vonta a dátummal kapcsolatos döntést, így a kérdés nyitott. Németország éves energiafogyasztásának negyedét atomerőművek fedezik
A RWE szerint ugyanis indokolatlan a kormány intézkedése, mivel a vállalat által üzemeltetett Biblis erőmű biztonságosan működik. Az RWE a német atomenergiáról szóló törvény 19-dik paragrafusára hivatkozik: „a kormánynak nincs semmiféle jogi eszköze arra, hogy leállítsa az erőművek működését”.
Az unió képviselői korábban arról egyeztek meg, hogy a banki stressz teszthez hasonló felülvizsgálattal mérjék fel a közösségen belüli atomerőműveket.
Habár korábban jogi lépéseket helyezett kilátásba a másik ngay energiavállalat, az E.On is, most úgy nyilatkozott nem kérdőjelezi meg a kormány döntését. Ugyanakkor korábban a vállalat vezérigazgatója a Der Spiegelnek azt mondta, a leállítással nehéz lesz stabilan tartani a német áramellátást, mert a kieső energia pótlása a hálózat nem megfelelő kiépítettsége miatt akadályokba ütközik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.